Ринковий нагляд

Що потрібно знати про ринковий нагляд розповсюджувачам та споживачам продукції

В основі законодавства України про ринковий нагляд -  зміна системи державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією шляхом зближення її з існуючою системою в країнах Європейського Союзу, що сприятиме вільному доступу продукції вітчизняних виробників на світовий ринок, забезпечення високого рівня безпечності продукції для вітчизняних споживачів, добросовісної конкуренції.

Детальніше...

Що треба знати про всеукраїнську базу небезпечної нехарчової продукції

Як відомо, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України запустило всеукраїнську базу небезпечної нехарчової  продукції «Увага» (uvaga.gov.ua). На цьому сайті можна отримати інформацію щодо  безпечності тієї чи іншої продукції.

Детальніше...

Інформація для суб’єктів господарювання щодо перевірок по ринковому нагляду

5 липня 2011 року набули чинності Закони України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, які відображають сучасний підхід із забезпечення безпеки нехарчової продукції шляхом обов’язкового дотримання вимог технічних регламентів, та добровільного застосування нормативних документів таких як норми, стандарти та правила. Окрім того ці законодавчі акти встановлюють вимоги та визначають механізм здійснення державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією.

Детальніше...

Повідомлення про виконання

      До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію продукції, щодо яких Держпраця здійснює державний ринковий нагляд, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1069

Детальніше...

Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

Управління Держпраці у Закарпатській обл. інформує споживачів нехарчової продукції, суб’єктів господарювання усіх форм власностсіцікавлених про «Порядок подання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції», органам державного ринкового нагляду (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1401 (далі – Постанова).

Порядок визначає механізм подання суб’єктами господарювання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, органам державного ринкового нагляду та випадки, коли таке повідомлення не подається.

Якщо виробникам або розповсюджувачам продукції стало відомо або повинно бути відомо на підставі наявної в них інформації, що продукція, яку вони ввели в обіг/розповсюдили, становить ризики для споживачів (користувачів), несумісні із загальною вимогою щодо безпечності продукції, вони зобов’язані протягом двох робочих днів повідомити про це відповідний орган державного ринкового нагляду, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції, за формою згідно з додатком до Постанови.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції” споживачі (користувачі) мають право звертатися до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції. Звернення громадян повинні бути оформлені відповідно до статті 5 Закону України „Про звернення громадян”.

У зверненні має бути зазначено: назва підприємства (організації), суб’єкта господарювання, його адреса (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина), контактний номер телефону, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано відповідальною особою, заявником (заявниками), із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Разом з цим, споживачі (користувачі) не позбавлені права повідомляти органи державного ринкового нагляду про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки (зокрема, відсутність знаку відповідності технічним регламентам). Повідомлення, що містить інформацію про вид продукції та її виробника або розповсюджувача дає змогу ідентифікувати продукцію, що не відповідає встановленим вимогам безпеки.

 

Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

 

Захисні Окуляри_Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 10 березня 2021 р. № 195
Київ

Про внесення змін до опису знака відповідності технічним регламентам

 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/195-2021-%D0%BF#n8

 

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 грудня 2015 р. № 1184
Київ

 Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1184-2015-%D0%BF#n16

Внесення змін до постанови

 

До уваги виробників, імпортерів та розповсюджувачів засобів індивідуального захисту

До уваги виробників, імпортерів та розповсюджувачів засобів індивідуального захисту: Управління Держпраці у Закарпатській області інформує, що з 30.08.2021 набирає чинності Технічний регламент засобів індивідуального захисту затверджений ПКМУ від 21.08.2019. №771.

Водночас установлено, що надання на ринку засобів індивідуального захисту, які відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 761 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 66, ст. 2216) та були введені в обіг до 30.08.2021, не може бути заборонено або обмежено з причин невідповідності таких засобів індивідуального захисту вимогам Технічного регламенту, затвердженого новою Постановою.

Ознайомитись із текстом документа можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/771-2019-%D0%BF#Text

Про затвердження Порядку надання органами державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду

Завантажити

Державна служба з питань праці здійснює державний ринковий нагляд

щодо видів продукції, перелік яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.12. 2016 № 1069. Вимоги до цих видів продукції станом на сьогодні визначаються такими технічними регламентами:

Детальніше...