Ринковий нагляд
Що потрібно знати про ринковий нагляд розповсюджувачам та споживачам продукції
- Деталі
- Батьківська категорія: ROOT
- Категорія: Ринковий нагляд
- Створено: П'ятниця, 27 травня 2022, 15:59
- Останнє оновлення: Понеділок, 30 травня 2022, 09:31
- Опубліковано: П'ятниця, 27 травня 2022, 15:59
- Автор: Super User
- Перегляди: 11273
Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, безпечні умови праці, захист прав споживачів (користувачів), захист довкілля.
Під дію цього законодавства підпадає уся продукція, що перебуває у виробників, імпортерів, розповсюджувачів продукції (суб’єктів господарювання, задіяних у послідовному ланцюгу постачання продукції від виробника до споживача). Усі суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію. Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам, національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1069 затверджено перелік з дев’яти органів державного ринкового нагляду та сфери їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему.
До органів ринкового нагляду належать:
-
Адміністрація судноплавства ;
-
Укртрансбезпека ;
-
Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) ;
-
Держпраця ;
-
Державна інспекція архітектури та містобудування ;
-
Держлікслужба ;
-
Держекоінспекція ;
-
Держпродспоживслужба ;
-
Адміністрація Дежспецзв'язку .
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» за Держпрацею та її територіальними управліннями закріплено такі сфери відповідальності:
— Засоби індивідуального захисту ;
— Прості посудини високого тиску ;
— Ліфти і компоненти безпеки для ліфтів ;
— Знаки безпеки і захисту здоров’я працівників ;
— Обладнання, що працює під тиском ;
— Машини та устаткування ;
— Рухоме обладнання, що працює під тиском ;
— Канатні дороги для перевезення пасажирів ;
— Вибухові матеріали промислового призначення ;
— Обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі ;
— Обладнання, що використовується ззовні приміщень.
Зауважимо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», Управлінням Держпраці у Закарпатській області припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».
Проте, вимоги законодавства України про державний ринковий нагляд і контроль нехарової продукції, у тому числі вимоги технічних регламентів, є чинними і їх необхідно дотримуватись з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від споживання (користування) нехарчової продукції, віднесеної до сфери відповідальності Держпраці.