Консультації

Питання - відповіді: Як оплачується робота охоронців (сторожів) у вечірній та нічний час?

На запитання заявників відповідає Ярослав Турянський, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області

 

Нормою ст.108 КЗпП України встановлено, що робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижчому за 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Тому при нарахуванні заробітної плати охоронцям (сторожам) за роботу у нічний час слід керуватися тим нормативно-правовим актом, який зазначений у вказаній нормі закону і який передбачає її найбільший розмір. Адже до генеральних, галузевих (регіональних) угод, колективних договорів, як правило, включаються умови, що поліпшують становище працівника, порівняно з чинним законодавством.

Що стосується роботи у вечірній час, то чинним законодавством України це питання не врегульоване. Водночас це питання може бути визначене у вказаних нормативних актах, як додаткові гарантії в оплаті праці.