Головна

В Україні значна частина ліфтів експлуатується з простроченим терміном користування

На сьогодні в Україні експлуатується понад 100 тисяч ліфтів, значна частина з яких відпрацювала визначені нормативними документами терміни експлуатації, тобто працює понад 25 років. Через незадовільний технічний стан ліфтів існує ризик травмування користувачів.  На жаль,  не всі організації, що здійснюють їх технічне обслуговування,  спроможні повністю забезпечити утримання ліфтів у належному стані. Цьому сприяють як об’єктивні, так і суб’єктивні причини.  Насамперед, відсутня матеріально-технічна база, не можливо придбати запчастини, технічний персонал не завжди володіє достатнім кваліфікаційним рівнем.

Як наслідок – страждають користувачі ліфтів, котрі або змушені миритися з їх тривалими простоями, або травмуються під час користування несправними ліфтами. Буває, що самі ж мешканці будинків не дотримуються правил користування ліфтом, спричиняючи таким чином їх поломку.

Аби звести до нуля ризик травмування ліфтокористувачів, спеціалізовані організації, уповноважені здійснювати їх технічне обслуговування (які отримали відповідні дозволи), повинні постійно моніторити ситуацію і  при виявленні неполадок негайно їх усувати. Водночас житлово-комунальним підприємствам різних форм власності варто вживати відповідних заходів і щодо модернізації та заміни ліфтів, які експлуатуються понад визначений чинним законодавством термін користування та знаходяться у незадовільному технічному стані. Ця проблема на сьогодні доволі актуальна. Щоб вирішити її, потрібно поглянути на неї, у першу чергу, з точки зору простого громадянина, який користується ліфтом.