Головна

Щоб веснування минуло без аварійних і травмонебезпечних ситуацій

 


Як наголосив головний держінспектор сектору нагляду АПК та СКС Управління Держпраці Іван Ковач, зараз виконання комплексу весняно-польових робіт у сільгосппідприємствах повинно бути на особливому контролі керівників таких господарств. Адже нехтування цими правилами може призвести до виникнення різних непередбачуваних ситуацій.

Учасники семінару обговорили низку актуальних питань, що стосуються  «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві». Серед них, зокрема, безпечна експлуатація транспортних засобів та їх справність, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту при роботі з пестицидами та агрохімікатами відповідно до норм їх видачі, проходження ними медогляду, порядок  проведення планових та позапланових інструктажів, належне утримання місць зберігання агрохімікатів тощо.

Особливу увагу  Іван Ковач звернув на необхідність ретельного планування технологічних операцій при груповому методі роботи. За правилами техбезпеки, повинна бути чітко визначена дистанція між орними, посівними, садильними агрегатами, виставлені спеціальні вказівники напряму вітру, належним чином обладнані транспортні засоби для перевезення персоналу та транспортування добрив і пестицидів, визначені місця для короткочасного відпочинку.

Такі виїзні семінари, на думку фахівців Управління Держпраці, є досить корисними, оскільки дають змогу відразу практично закріпити отримання знання.