Головна
На Гарячу лінію звертаються краяни
- Деталі
- Батьківська категорія: ROOT
- Категорія: Консультації
- Створено: Вівторок, 06 грудня 2016, 14:11
- Останнє оновлення: Вівторок, 06 грудня 2016, 14:14
- Опубліковано: Вівторок, 06 грудня 2016, 14:11
- Автор: pres
- Перегляди: 4671
Так, лікар Іршавської ЦРЛ повідомила, що свого часу поділилася 0,25 % своєї ставки з невісткою. Тепер збирається вийти на заслужений відпочинок і хоче передати родичці залишок, 0,75 % ставки. Жінка подзвонила на Гарячу лінію, аби поцікавитися, чи передбачено законодавством порядок передачі ставки іншим особам втч близьким родичам за бажанням працівника, що звільняється.
Перший заступник начальника Управління Василь Грицик роз’яснив, що чинне законодавство України не передбачає врегулювання такого питання, і роботодавець не зобов’язаний приймати на повну ставку родичку особи, що виходить на пенсію. Позитивне вирішення цього питання можливе шляхом переговорів з роботодавцем і залежить від його доброї волі.
Наступною зателефонувала на Гарячу лінію головний бухгалтер одного з хустських підприємств. Її цікавило, на яку кількість днів надається додаткова відпустка без збереження заробітної плати та яка відповідальність за порушення трудового законодавства у цій частині. За словами Василя Грицика, це питання врегульоване Законом України «Про відпустки» (далі Закон), у якому сказано, що така відпустка надається за сімейними та іншими обставинами строком не більше як 15 календарних днів. Однак у ст.25 цього Закону є зазначена також категорія осіб, котрі мають право на вказану відпустку в обов’язковому порядку і осіб, які мають право на тривалішу відпустку. Зокрема, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, надається до 21 календарного дня щорічно; пенсіонерам за віком та інвалідам ІІІ групи - до 30 календарних днів щорічно; працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи. Щодо відповідальності, то вона встановлюється ч.1 ст.41 Кодексу України Про адміністративні правопорушення та абзацом 6.ч.2 ст.265 КЗпУ.