Новини

На підприємствах області торік зріс загальний рівень травматизму, але поменшало нещасних випадків із смертельними наслідками

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області підбили підсумки роботи щодо запобігання виробничому травматизму та профзахворюваності за 2018 рік. З цього приводу начальник  відділу інспекційної роботи, ринкового нагляду, надання адміністративних послуг,розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Володимир Яцків зауважує, що фахівці Управління завжди приділяють особливу увагу проведенню профілактичних заходів з метою усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання випадкам травмування на виробництві. 

Але попри це,  нещасні  випадки на підприємствах краю все одно мають місце. Цьому сприяють як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Серед найпоширеніших – недостатня ефективність роботи служб охорони праці, обов’язки інженерів з охорони праці нерідко виконують інші спеціалісти, які не мають фахові знання, водночас на підприємствах не проводяться якісно інструктажі, не організовують належним чином навчання з працівниками тощо.

Судячи з підсумків минулорічної звітності, загальний рівень виробничого травматизму в області зріс (51 випадок проти 46). Однак відрадним є той факт, що вдалося зменшити кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками  (4 проти 9). Як і в попередні роки, найбільш травмонебезпечною залишається машинобудівна галузь, на підприємствах якої торік сталося 17 нещасних випадків ( у 2017 – 15), і соціально-культурна сфера, де цьогоріч зафіксовано 12 нещасних випадків (у 2017 – 7). Дещо зріс у минулому році рівень  виробничого травматизму в енергетиці (10 випадків проти 3). На підприємствах інших галузей ситуація суттєво поліпшилася або залишилася на попередньому рівні.