Новини

На засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області підбили підсумки роботи, обговорили проблеми, визначили пріоритети

Розпочинаючи вчорашнє засідання колегії Управління Держпраці у Закарпатській області, начальник Богдан Дорош відразу акцентував увагу колег на необхідності  якісного підходу до виконання їх професійних обов’язків, зауваживши, що  час гонитви за  кількісними показниками вже у минулому.

 

Його виступ можна було умовно поділити на три блоки. У першому Богдан Володимирович детально зупинився на основних завданнях, які потрібно вирішувати Управлінню: зменшення заборгованості із заробітної плати в області, легалізація найманої праці, зниження рівня виробничого травматизму, робота із зверненнями та скаргами громадян тощо. У цій частині своєї доповіді очільник Управління Держпраці з приємністю відзначив, що в краї помітно зменшилася кількість нещасних випадків на виробництві. Такій ситуації, на думку Богдана Дороша, сприяли попередні напрацювання у плані превентивних заходів щодо запобігання травматизму на виробництві.

Друга частина виступу стосувалася проблемних питань. Серед них, зокрема, невідповідність нормативно-правової бази реальному стану речей, негативний вплив мораторію на ставлення підприємців та керівників багатьох установ і організацій до державних інспекторів; відсутність одностайності у вищих ешелонах влади щодо проведення вказаних перевірок. Усі ці проблеми розглядалися і на недавній семінар-нараді, яка відбулася в Чернігові.

А третій, підсумковий блок доповіді, мав в основному практичне спрямування. Тут йшлося про виконавську і загальну дисципліни, частішого проведення навчання державних інспекторів з метою підвищення їх фахового рівня, необхідність створення Громадської ради при Управлінні. Особлива увага зверталася на неприпустимості проявів корупції серед працівників відомства.

На питаннях, пов’язаних з трудовим законодавством, детальніше зупинився перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Він, зокрема, зауважив, що за підсумками проведених перевірок  внесені відповідні  приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані на розгляд у суди протоколи  про адміністративне правопорушення. Про наглядову діяльність Управління стосовно дотримання норм чинного законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки розповів заступник начальника Володимир Горєв. Володимир Валентинович окреслив загальне коло проблем виробничої галузі, вказав на недоліки у роботі держінспекторів.

На засіданні колегії в числі запрошених був директор ДП «Закарпатський експертно-технічний центр Держпраці» Михайло  Саварін. У своєму виступі він коротко пояснив, на чому базуватиметься співпраця Центру з Управлінням Держпраці.

За підсумками засідання колегії Управління Держпраці у Закарпатській області було розроблено проект рішення, який взято за основу. Колегія дійшла висновку про потребу продовження практики проведення перевірок та превентивних заходів, пріоритетними напрямами роботи визначила подальше вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони, тісне співробітництво із органами виконавчої влади та соціальними партнерами.