Новини
Медикам Тячівської райлікарні вказали на виявлені порушення у сфері охорони праці
- Деталі
- Створено: Четвер, 08 листопада 2018, 09:43
- Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018, 09:43
На робочому місці в кожному структурному підрозділі роботодавець, як цього вимагає чинне законодавство, зобов’язаний створити умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Саме з цією метою він повинен подбати про ефективне функціонування системи управління охороною праці.
Про це йшлося на нараді, яку провела з колективом КЗ «Тячівська районна лікарня № 1» головний державний інспектор нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Тетяна Маргітич. Посадовець також обговорила з учасниками наради результати планової перевірки, що проходила напередодні у цьому медичному закладі, і вказала на виявлені під час контрольного заходу порушення вимог з ОП та промбезпеки.
А таких недоліків загалом у всіх відділеннях (харчовому та операційному блоках, травматологічному, приймальному, рентгенологічному, терапевтичному, пологовому, обсерваційному, неонатологічному, дитячому відділеннях, у відділенні анестезії та інтенсивної терапії, у клінічно-діагностичній лабораторії, електрогосподарстві тощо) було зафіксовано близько 50. Значна частина з них стосувалася неправильного ведення або відсутності належної документації, не проходження або формального підходу до проходження інструктажів. Водночас встановлено, що відповідальні особи не подбали про правильне зберігання кисневих балонів. До робіт підвищеної небезпеки допускається особа, яка не пройшла спеціальне кваліфікаційне навчання та перевірку знань, також не проводяться щоденні огляди ліфтів, а електротехнічний персонал не забезпечений повіреними засобами захисту від ураження електричним струмом. За словами Тетяни Маргітич, керівництву медзакладу був скерований припис на усунення вказаних порушень, а осіб, які допустили ці недоліки, притягнуто до адміністративної відповідальності.
Підсумовуючи сказане, фахівець Управління Держпраці звернула увагу учасників наради на те, що в Україні упродовж 8 місяців на підприємствах, в організаціях та установах соціально-культурної сфери, до якої належать і медзаклади, зафіксовано збільшення на 45 відсотків травматизму зі смертельним наслідком порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Основними причинами більшості нещасних випадків є порушення технологічного процесу, порушення трудової і виробничої дисципліни.