Новини

Власниці однієї з хустських фірм доведеться сплатити близько 50 тисяч штрафу за порушення норм трудового законодавства

Підприємець з Хуста пані П., вочевидь, забула, щовідповідно до частини першої статті 83 КЗпП України, при звільненні працівника потрібно  виплачувати грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки. Принаймні так можна пояснити, чому жінка не провела нарахування цієї компенсації своїй працівниці за 4 відпрацьовані нею місяці.

Вказане порушення виявили посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області в ході інспекційного відвідування, що відбулося кілька тижнів тому. Згідно з ч.2 ст.12 Закону України «Про оплату праці» норми і гарантії в оплаті праці є мінімальними державними гарантіями, за недотримання яких передбачена відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Водночас у ході вказаного інспектування з’ясувалося, що за поясненнями  підприємця аванс та заробітну плату своїм найманим працівникам  виплачувала за домовленістю у розмірі та в день, які вони просили.  При цьому  будь - якого обліку із зазначенням дати та розміру сум виплат ніхто не вів, і в платіжних документах люди не розписувалися, а відтак суб’єктом господарювання не  доказано факту дотримання трудового законодавства в частині строків виплати заробітної плати своїм робітникам.

Отож за результатами розгляду цієї справи посадовими особами Управління Держпраці винесені постанови про накладення на підприємця штрафу в  розмірі 37230 гривень (за невиплату грошової компенсації при звільненні) і в розмірі 11169 гривень (за порушення встановлених строків виплати заробітної плати та інших виплат).