Новини
Знайти дієві механізми погашення заборгованості
- Деталі
- Створено: Середа, 02 березня 2016, 13:23
- Опубліковано: Середа, 02 березня 2016, 13:29
Такий був основний лейтмотив чергового щомісячного засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, яке відбулося днями в малому залі обласної держадміністрації під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Олександра Петіка. Останнє засідання дещо відрізнялося від попередніх, оскільки носило розширений характер – члени комісії запросили представників міськвиконкомів і територіальних громад, а також керівників окремих навчальних закладів і медичних установ, де ситуація із заборгованістю викликає занепокоєння. Річ у тім, що згідно з останніми змінами до Закону «Про державний бюджет» змінено механізм фінансування цих установ, внаслідок чого виникла проблема з виплатою заробітної плати працівникам і стипендії студентам.
На початку засідання учасники заслухали інформацію заступника директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктора Мацоли про стан погашення заборгованості в області. Далі на порядку денному були повідомлення запрошених керівників установ-боржників та представників міськвиконкомів, інших учасників цього зібрання.
Як зауважив Віктор Мацола, за оперативними статистичними даними, на початок цього року заборгованість із заробітної плати в області зросла на 1 млн. 300 тисяч гривень, тобто на 22 відсотки, і на сьогодні вона становить 7 млн. 257 тисяч гривень. Щоправда, на фоні інших регіонів динаміка росту заборгованості порівняно незначна. За питомою вагою, найбільший борг із заробітної плати має найменший район області – Перечинський.
Заступник начальник Національної служби посередництва і примирення в Закарпатській області Василь Пазяк звернув увагу присутніх, що майже половина підприємств комунальної власності не показує реальну картину своєї заборгованості із заробітної плати. Тому головуючий запропонував провести розподіл членів комісії за районами з метою здійснення належного контролю за ситуацією щодо заборгованості, беручи до уваги усі підприємства і установи.
Від Управління Держпраці у Закарпатській області на засіданні був присутній перший заступник начальника Василь Грицик, який наголосив, що фахівці Управління здійснили перевірки практично всіх господарюючих суб’єктів, в яких, за даними статистики, наявна заборгована заробітна плата, а це близько 20 підприємств. При цьому матеріали перевірок майже за всіма підприємствами цієї категорії Управління скерувало до органів національної поліції. Водночас відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України внесено тільки у трьох випадках. З цього приводу Олександр Петік запропонував представнику обласної прокуратури розібратися в ситуації та вжити відповідних заходів.
Учасники комісії активно обговорили причини, що призводять до виникнення заборгованості, а також обмінялися думками з приводу можливих шляхів вирішення окресленої ситуації і недопущення виникнення нових боргів. За підсумками роботи комісії надано низку оперативних доручень та прийняті рішення, спрямовані на удосконалення роботи з погашення заборгованості із заробітної плати.