Новини

Про безпеку життєдіяльності та охорону праці говорили на тематичному семінарі

На базі навчально-методичного ПТО у Закарпатській області відбувся семінар інженерів з охорони праці ПТНЗ на тему «Організація роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці з різними категоріями учасників навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів». Проходив цей захід у режимі он-лайн. Така практика проведення тематичних семінарів уже не раз випробувана  і, як зауважують організатори,  досить ефективна, у першу чергу  з економічної точки зору. 

 

З доповіддю про дотримання норм чинного законодавства щодо охорони праці у ПТНЗ краю виступив начальник відділу нагляду у будівництві,  котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Віталій Ляхович. Він, зокрема, звернув увагу присутніх на необхідності належного виконання усіх правил безпеки під час налагодження виробничого процесу у спеціалізованих навчальних закладах. При цьому Віталій Михайлович зауважив, що усі ці вимоги чітко визначені у спеціальному Положенні про роботу таких ПТНЗ. Водночас наголосив, що підхід  до реалізації цього питання не повинен бути формальним.

Детальніше на вимогах щодо оформлення і облаштування кабінету з охорони праці та безпеки життєдіяльності зупинилася методист НМЦ ПТО у Закарпатській області Людмила Горячова. У представленій нею презентації учасники зібрання мали змогу побачити фото кращих зразків таких кабінетів і отримати вичерпну інформацію стосовно їх основних завдань. Пані Людмила також наголосила, що кабінет повинен використовуватися тільки за призначенням, а за життя і безпеку учнів мають відповідати їх старші наставники – учителі, викладачі, майстри.

Порядок проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності охарактеризувала інженер з охорони праці Ужгородського ВКУ КНТЕУ Валентина Матвієвич. За словами доповідачки, інструктажі, які є різних видів, проводяться і з працівниками навчальних закладів,  і з учнями. 

Як на практиці здійснюється робота з охорони праці у навчальному закладі з професій підвищеної небезпеки розповів інженер з охорони праці ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» Василь Біров.

На завершення  учасники семінару жваво обговорили питання,  винесені на порядок денний. Під час цієї дискусії кожен мав змогу отримати вичерпну відповідь на питання, які  цікавили.