Новини

У комунальному підприємстві «Мукачівське кар’єроуправління» перевірили стан організації охорони праці

Як відомо, допущення будь-якого порушення на кар’єрі за тих чи інших обставин може обернутися реальною загрозою здоров’ю та життю працівників підприємства. Тому під час проведення планової перевірки комунального підприємства «Мукачівське кар’єроуправління» питанню дотримання працівниками цього суб’єкту господарювання вимог нормативних документів з охорони праці та промислової безпеки посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області приділяли особливу увагу.

Зокрема, були перевірені такі виробничі об’єкти, як кар’єр з видобутку андезитів, дробильно-сортувальний комплекс, автотранспортний цех, електрогосподарство та об’єкти котлонагляду. Перевірялася також діяльність служби охорони праці загалом та стан відповідної технічної документації.

Перевірка показала, що контроль за безпечним виконанням гірничих робіт у кар’єрі дещо знижено. Отож за результатами контрольного заходу головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки Андрій Ковальчук, Михайло Повх і Розалія Федоришин видали керівництву підприємства припис для обов’язкового усунення виявлених порушень, а їх було зафіксовано понад 80.

Серед основних недоліків варто зауважити: на кар’єрі не здійснюється постійний контроль за станом їх бортів, траншей, уступів, відвалів; рух  на технологічних шляхах не регулюється відповідними знаками; Відсутні паспорти, які визначають допустимі розміри робочих  майданчиків, берм,  кутів  укосів,  висоту  уступів,  відстань від гірничого та транспортного  устаткування  до   бровок   уступу   або   відвалу, транспортних   комунікацій на екскаваторі; на робочому місці машиніста дробарки використовується електроприлад побутового призначення, водночас відсутні аптечка та засоби пожежогасіння; відсутні суцільні огородження рухомих частин живильника і металеве ґратчасте огородження для запобігання потраплянню на майданчик шматків матеріалу, викинутих з дробарки робочого майданчика оператора, який спостерігає за подачею гірничої маси у дробарку та її роботою; також відсутні блокування, що унеможливлює пуск конвеєрів, огородження пасового приводу дробарки і муфти приводу стрічкових конвеєрів; технологічний автотранспорт не забезпечений знаками аварійної зупинки; упорами для підкладання під колеса; звуковим переривистим сигналом під час руху заднім ходом; шиномонтажні  роботи здійснюються не в окремих приміщеннях або на спеціальних огороджених майданчиках, оснащених необхідними  механізмами та інші. Чимало недоліків стосувалися оформлення і ведення документації.

За наслідками проведення перевірки посадовим особам підприємства були надані роз’яснення щодо ефективних засобів дотримання законодавства з питань охорони праці та запобігання можливим його порушенням.

«Охорона праці, навіть на мінімальному рівні, є важливою складовою роботи кожного  підприємства, - резюмує начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош, -  тільки відповідальне ставлення роботодавця до цього питання сприятиме уникненню нещасних випадків на виробництві».