Новини

«Охорона праці – очима дітей»

Саме під такою назвою в Україні щороку проходить конкурс дитячого малюнка. Його мета – привернути увагу суспільства до проблем, які нині ще, на жаль, існують у сфері охорони праці, а також популяризувати знання та виховати культуру безпечної поведінки на виробництві і в побуті серед молоді. Як відомо, діти, з їх щирістю і безпосередністю, здатні побачити і відтворити те, на що старше покоління зазвичай не звертає уваги. Їхня фантазія нерідко межує з дорослою логікою і мудрістю.

Конкурс проходить у два етапи. Підсумки першого (відбіркового), який проводився на регіональному рівні, підбили сьогодні в Управлінні Держпраці у Закарпатській області. У ньому взяли участь вихованці багатьох шкіл, мистецьких гуртків та спеціалізованих дитячих закладів з усіх районів області. Загалом на розгляд комісії надійшли 53 роботи.

Журі, яке очолив заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області В. Горєв, у складі заступника начальника департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Й. Райхеля, завідувача відділу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Закарпатського обласного палацу дитячої і юнацької творчості «ПАДІЮН» А.Надь та інших працівників Управління Держпраці краю, відзначило високий рівень майстерності усіх малюнків, глибокі знання їх виконавцями правил безпечної поведінки на виробництві.

Переможців журі визначало у трьох вікових категоріях. Так, перше місце у групі, учасникам якої від 6 до 10 років, отримала робота дев’ятирічної Анастасії Деяк зі с. Монастирець Хустського району «Охорону праці знай – про безпеку дбай». Друге місце у цій віковій категорії поділили роботи десятирічних Віталія Палоша зі с.Ільниця Іршавського району «Не стій під краном» і Дениса Гайовича зі с.Данилово Хустського району «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє». «Бронза» дісталася Євгену Орєхову з Хуста за малюнок «Де порядок – там безпека». У групі другої вікової категорії (від 11 до 14 років) переможцем стала робота одинадцятирічної ужгородки Катерини Великої «Ой, рятуйте!». Друге і третє місця тут відповідно посіли малюнки її ровесниць зі с.Монастирець Хустського району Яни Бобочки «Твій захист – це знання правил з охорони праці» і Лесі Сірак зі с.Худльово Ужгородського району «Безпечна праця – запорука успіху». А серед найстарших учасників першою визнана робота 15-річної Діани Шимон зі с.Данилово Хустського району «Безпечна робота в лісі». «Срібло» у 15-річної Наталії Штибель з Ужгорода «За мить до падіння», «бронза» - у її ровесника Василя Гаврилюка зі с.Ганичі Тячівського району «Охорона праці – усій українській нації».

Усіх призерів очікують заслужені нагороди.