Новини

Фахівці Управління Держпраці вказали на виявлені порушення та надали консультативну допомогу

Завершилась планова перевірка ТОВ «Дельта-КМБ», яке у селі Боржава на Берегівщині.  Посадові особи Управління Держпраці у Закарпатській області: головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Андрій  Ковальчук і Михайло Повх під час контрольного заходу перевірили ефективність діяльності служби охорони праці підприємства, наявність технічної документації для видобутку глини, ведення технологічних робіт, з’ясували, як проводяться гірничі роботи, оглянули робочі місця у цеху з виготовлення цегли та кар’єру з видобутку цегельних глин.

Галузеві інспектори вказали відповідальним особам підприємства на порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а їх  у  ході проведення перевірки було виявлено чимало. Зокрема, як стало відомо, до роботи допускалися працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці. На підприємстві взагалі відсутній журнал вступного інструктажу; не ведеться журнал обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної сітки та картограми відповідності топопланів сучасному стану місцевості; не подано декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки для виконання робіт та експлуатацію (застосування) машин, механізмів підвищеної небезпеки. Працівники не забезпечені спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

За словами Михайла Повха, деякі порушення несуть пряму загрозу життю і здоров’ю працівників. Серед них такі, як відсутнє огородження натяжного  кінцевого барабана на стрічковому конвеєрі подачі вугілля, пасової передачі приводу конвеєра на вивантаженні  цегли. Електрозварювальний апарат незаземлений через спеціальний болт мідним проводом, а для зварювання взагалі застосовується саморобний електродотримач. Екскаватор не укомплектований: діючими сигнальними пристроями; протипожежними засобами; освітленням; комплектом справних інструментів.

Андрій Ковальчук вказав посадовцям ТОВ на те, що рух  на технологічних шляхах не регулюється відповідними знаками, у місцях, де є небезпека падіння в них працівників, відсутні запобіжні знаки, також відсутні  схеми   маршрутів   по  спеціально влаштованих  доріжках  або  по  узбіччю  автошляхів  з  боку  руху порожнього автотранспорту; крім цього, розкривні та видобувні роботи не виконані у повному обсязі, згідно з «Планом розвитку гірничих робіт» на 2018 рік.

Щодо виявлених порушень розроблені заходи та встановлено терміни їх усунення. Водночас фахівці Управління Держпраці обговорили з працівниками підприємства проблемні питання, які виникають під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, та надали методично-консультативну допомогу з порядку ведення документації.