Новини

Посадовець Управління Держпраці прочитала студентам лекцію про засади охорони праці на виробництві (фоторепортаж)

Для багатьох молодих людей дуже відповідальним кроком у їх житті є вибір майбутньої професії, окремі з яких пов’язані з певними ризиками та небезпечними умовами праці. Отож вже сьогодні учнівській та студентській молоді потрібно усвідомити важливість дотримання культури охорони праці. За  інформацією Міжнародної організації праці, найчастіше нещасні випадки на виробництві стаються саме з особами віком до 24 років.

Можливо, власне тому цьогорічний Всесвітній день охорони праці проходитиме під  девізом «Захищене і здорове покоління». З нагоди його відзначення та у рамках відповідного плану заходів  фахівці  Управлінні Держпраці у Закарпатській області проводять низку зустрічей з вихованцями вищих та професійно-технічних навчальних закладів краю.

Так, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС Управління Держпраці Тетяна Маргітич побувала днями у ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти», де прочитала тематичну лекцію старшокурсникам про засади охорони праці на виробництві. Водночас надала практичні поради студентам, наголосивши на необхідності суворого дотримання усіх правил безпеки на робочих місцях.

У дискусійній формі присутні обговорили різні питання, пов’язані з основними аспектами профілактики нещасних випадків на виробництві, забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, нагадали види інструктажів, порядок надання першої невідкладної допомоги при виникненні нещасного випадку тощо.

Оскільки значна частина професій, за якими проводиться підготовка вихованців  цього ДНЗ, передбачає виконання робіт, що входять до  Переліку робіт підвищеної небезпеки, то вивченню організації безпечного виконання робіт, засобів захисту, вимог до них та правил їх використання у різних виробничих ситуаціях тут приділяється багато уваги.

Подібну бесіду провела посадовець Управління Держпраці і зі студентами Мукачівського державного університету. Як зауважила Тетяна Маргітич, в Україні у понад 60 відсотків перевірених представниками установ державного нагляду підприємств використовувалася праця неповнолітніх з порушенням їх прав. Незабаром – літні канікули. Тож чимало молодих людей у цей період влаштовуватиметься на тимчасові роботи. Як свідчить практика,  деякі роботодавці не поспішають офіційно оформляти трудові відносини зі школярами та студентами, користуючись їх правовою необізнаністю та зацікавленістю у будь-який спосіб отримати роботу. Наслідки бувають різні, адже нелегальне працевлаштування передбачає соціальну незахищеність працівника.

Фахівець закликала молодь та їх наставників активно долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці, зауваживши, що тільки спільними зусиллями можна забезпечити належні умови праці, сприяти зменшенню випадків виїзду працездатної частини краян за кордон у пошуках гідної та добре оплачуваної роботи.