Новини

Колегія Держпраці: особливу увагу приділено питанням стану охорони праці у будівельній галузі

Під час засідання колегії Державної служби України з питань праці, яке відбулося 27 лютого 2018 року, члени колегії, посадовці центрального апарату, територіальних органів та державних підприємств, які відносяться до сфери управління Держпраці, проаналізували підсумки роботи Служби у 2017 році та визначилися із пріоритетними завданнями у 2018 році. Зокрема, зосередилися на питаннях стану організації правової та позовної роботи в системі Держпраці, проблемі незадекларованої праці в Україні та визначилися з дієвими механізмами її подолання, питаннях запобігання та протидії корупції в системі Держпраці.

Особливу увагу приділили стану охороні праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

Участь у роботі колегії взяли: Володимир Кладієв – керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України, Олексій Мірошниченко – виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Юрій Піжук – Голова профспілки працівників державних установ України, Сергій Українець – заступник Голови профспілки працівників нафтової і газової промисловості, Михайло Волинець – Голова Конфедерації вільних профспілок України.

У своєму виступі Олексій Мірошниченко наголосив на важливості створення єдиної інформаційно-аналітичної системи, яка покликана допомогти інспекторам праці ефективно виконувати свої завдання, зокрема у питаннях виявлення незадекларованої праці.

А також Олексій Мірошниченко зупинився на переосмисленні поняття «презумпція вини роботодавця», адже не завжди винен лише роботодавець у контексті неефективного управління та організації роботи на підприємстві, частина вини лягає і на працівників, які нехтують законами.

Протилежну думку висловив Сергій Українець, адже «якщо 70 % травматизму відбувається з організаційних причин, то хто, як не роботодавець має за них відповідати».

Юрій Піжук зупинився на питаннях покращення умов праці для самих інспекторів праці, «яких треба цінувати, адже вони – фахівці високого рівня та відповідно – повинні мати гідні заробітні плати».

На засіданні колегії обговорили нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців. Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця “аудиту” трудового законодавства.

На колегію було запрошено та заслухано представників підприємств-боржників з виплати заробітної плати м. Київ та Київської області.

Окремо Голова Держпраці звернувся до керівників підприємств, яких також було запрошено і заслухано, на яких сконцентрована велика кількість працівників, і які потрапляють в «зону ризику» по виявленню нелегальних працівників.

Роман Чернега звернув увагу на неухильному дотриманні трудового законодавства, особливо в контексті офіційного працевлаштування.

Учасники колегії заслухали запрошених представників підприємств будівельної галузі, на яких у 2017 році були зафіксовані смертельні нещасні випадки.

«Будівельна галузь – є однією з найбільш травмонебезпечних, і це не дивно, адже люди працюють на особливо небезпечних об’єктах, на висоті, з важким обладнанням та будівельним матеріалом. Маленька помилка може вплинути не лише на технологічний процес, а й вартувати здоров’я та життя працівників. Тому саме в цій галузі чітке дотримання правил з охорони праці є вкрай важливим!», – підсумував Голова Держпраці.

Зокрема, Роман Чернега доручив керівникам територіальних управлінь провести заходи превентивного характеру щодо дотримання трудового законодавства та законодавства з питань охорони праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів. А також забезпечити, спільно з департаментами освіти та науки обласних державних адміністрацій, проведення роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді та їхніх батьків, направленої на збереження життя та здоров’я підлітків під час канікул та у вільний від навчання час щодо застосування праці неповнолітніх.