Новини

На брифінгу начальника Управління Держпраці йшлося про нелегальне працевлаштування на Закарпатті і шляхи подолання цієї проблеми

Сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош провів брифінг для представників засобів масової інформації краю. Тема зустрічі стосувалася проблеми нелегального працевлаштування на Закарпатті і шляхів її вирішення. Захід проводився з нагоди Всеукраїнського тижня права.

За словами, очільника Управління Держпраці, нелегальна зайнятість населення –  це проблема, яка виникла не сьогодні і яка існує не лише в Україні. З цим явищем намагаються боротися у багатьох державах. Незважаючи на передбачене законодавствами, в тому числі й вітчизняним, покарання, нелегальну працю надалі активно використовують у всьому світі, бо це дуже прибуткова справа для роботодавців.

«На Закарпатті здавна не вистачало добре оплачуваних робочих місць, - сказав Богдан Дорош, - тож питання тіньової зайнятості тут особливо актуальне. А боротьба з нелегальним працевлаштуванням у краї є одним з пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Закарпатській області.»

Майже 54 відсотки закарпатців на сьогодні перебувають за межами правового регулювання трудових відносин, оскільки значна кількість осіб працездатного віку знаходиться на тимчасових заробітках за кордоном, а чимало краян працює «нелегально». Однак офіційної статистики з цього питання немає.    

Богдан Дорош розповів про останні зміни в трудовому законодавстві, зокрема звернув увагу журналістів на те, що із січня 2017 року збільшилися розміри фінансових санкцій за порушення законодавства про працю. При цьому зауважив, що ускладнює боротьбу з «тіньовою» зайнятістю в першу чергу  небажання самих громадян отримувати  «білу» зарплату.

На брифінгу йшлося і про ситуацію в краї, пов’язану з  виробничим травматизмом. Принагідно керівник Управління Держпраці вказав, що на виконання робіт підвищеної небезпеки трудові відносини не можуть бути оформлені на основі цивільно-правових договорів, оскільки це суперечить чинному законодавству з охорони праці та промислової безпеки.

На завершення Богдан Дорош наголосив: коли стається нещасний випадок, тільки легально працевлаштований працівник може розраховувати на отримання різних видів компенсацій за втрату працездатності.  У другій частині зустрічі керівник Управління Держпраці відповів на запитання журналістів.