Новини

Дотримання правил експлуатації опалювальних приладів – запорука життя і здоров’я громадян

На Закарпатті триває підготовка до опалювального сезону. У зв’язку з  погодними умовами у багатьох установах, а це в основному об’єкти соціальної сфери: школи, дошкільні заклади, лікарні, котельні ще не запрацювали і їхня готовність наразі перевіряється. Значна частина котелень працює на природному газі, інші, переважно у гірських районах, – на твердому паливі. У будь-якому випадку під час експлуатації опалювального обладнання існує ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, вибухів, пожеж, причина яких здебільшого одна – недотримання вимог безпеки.

Згідно із змінами періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю), кількість перевірок, які проводять фахівці Управління Держпраці  у вказаних закладах, останнім часом мінімізовано. До того ж, перевіряється лише наявність документів щодо вчасного проходження технічного огляду та експертної оцінки опалювального обладнання і навченості обслуговуючого персоналу. Перевірити персонал можна тільки в період залучення його до сезонних робіт. Отож фактично відповідальність за справність обладнання і фаховість працівників, які працюють з ним,  повністю покладено на керівників установ.

Три роки тому директор Руськополівської загальноосвітньої школи, що на Тячівщині, допустила включення опалювальних котлів у котельні цього навчального закладу без наявності актів готовності обладнання до роботи в осінньо-зимовий період, а начальник котельні як особа відповідальна за справний стан та безпечну експлуатацію системи газопостачання школи не вжив відповідних заходів для недопущення цього. Внаслідок вказаних правопорушень у котельні стався вибух. На щастя, ніхто не постраждав. Руйнувань зазнало приміщення котельні і вийшло з ладу обладнання.

Аби подібні випадки не повторилися і з метою запобігання аврій, фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області нагадують:

- котельні не повинні розміщуватися у підвальних приміщеннях;

- керівники установ повинні під час добору персоналу звертати увагу на їх кваліфікацію та професійність, а також проходження ними навчання та перевірку знань відповідно до вимог чинного законодавства;

- технічний огляд та експертна оцінка обладнання мають проводитися вчасно, а технічне обслуговування обладнання котелень перед пуском у роботу;

- обов’язкова наявність документів дозвільного характеру, актів прочистки димових і вентиляційних каналів та справність засобів автоматики і захисту.

Дотримання вимог і правил експлуатації опалювальних приладів допоможе запобігти виникненню різних аварійних ситуацій.