Новини

Працівники водопровідно-каналізаційних господарств Закарпаття обмінювалися досвідом на семінарі-практикумі

Через аномальну спеку, яка тримається майже протягом усього цьогорічного літа, існує можливість виникнення нещасних випадків серед працівників підприємств водопровідно-каналізаційних  господарств при виконанні ними робіт підвищеної небезпеки у замкнених просторах. Саме з цієї причини керівництво Управління Держпраці у Закарпатській області ініціювало проведення семінару-практикуму з метою мінімізації подібних ризиків.

Відкриваючи захід, який  проходив на базі ММКП «Мукачівводоканал», очільниця підприємства  Наталія Келемен наголосила на важливості безаварійної роботи водопровідно-каналізаційних господарств, оскільки від цього прямо залежить нормальне функціонування всієї житлово-комунальної системи краю.

Семінар складався з двох етапів, теоретичного і практичного. У першому фахівці Управління Держпраці ознайомили запрошених з чинною нормативною базою щодо організації і забезпечення належної технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення. Начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віталій Ляхович, подякувавши колективу Мукачівського водоканалу за підтримку ініціативи Управління Держпраці, зауважив: вибір місця проведення семінару був  невипадковим – це  підприємство одне з кращих в  області в плані  налагодження роботи з охорони праці та промислової безпеки в галузі житлово-комунального господарства.

У своєму виступі посадовець зробив порівняльний аналіз стану нещасних випадків серед працівників підприємств водопровідно-каналізаційних  господарств в цілому по Україні і в області зокрема. Також вказав на основні причини їх виникнення, серед яких зазвичай: відсутність інструкцій з охорони праці та невиконання їх вимог працівниками, ведення робіт без засобів індивідуального захисту, котрих  часто  не вистачає або взагалі немає на підприємствах. Висловлені думки Віталій Ляхович аргументував конкретними та реальними прикладами з життя.

У свою чергу його колега Олександр Гойс звернув увагу присутніх на неприпустимості робіт у замкнених спорудах водопровідно-каналізаційних господарств без постійного контролю в них повітряного середовища і  без засобів колективного та індивідуального захисту, водночас радив обмежувати проведення газонебезпечних робіт при високих температурах повітря.

Теоретична частина семінару продовжилася двостороннім діалогом, в ході якого учасники обговорили наявні проблеми та подальші перспективи розвитку, обмінялися досвідом.

Наступний етап заходу передбачав відвідини навчального полігону ММКП «Мукачівводоканал». Усім присутнім було наочно показано, як потрібно виконувати газонебезпечні роботи у водопровідних та каналізаційних колодязях, щоб уникнути виробничого травматизму. Під час змодельованої ситуації господарі демонстрували навики з ліквідації аварій на мережах водопостачання.

Підбиваючи підсумки, учасники семінару визнали: захід був проведений на належному навчальному та організаційно-методичному рівнях. Прикро, правда, що керівники не всіх водопровідно-каналізаційних  господарств області відгукнулися на пропозицію Управління Держпраці. Але для кожного з тих, хто взяв участь, захід, хочеться вірити, стане гарним стимулом для удосконалення роботи із створення безпечних умов праці, від яких залежить  життя та здоров'я працівників.