Новини

Мукачівський завод «Русинія» перевірили працівники Управління Держпраці і вказали на виявлені недоліки

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області завершили планову перевірку заводу «Закарпатська Будівельна Кераміка» ТОВ «Русинія». Це одне з  найбільших комплексних підприємств з виготовлення виробів стінової кераміки не лише у нашій області, а й у всій  Західній Україні.

Як розповів головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Михайло Повх, більшість робіт, що виконуються на підприємстві, належать до робіт підвищеної небезпеки. Тому під час перевірки особлива  увага зверталася на дотримання працівниками заводу вимог нормативно-правових актів з охорони праці. 

Треба сказати, що загалом у фахівців Управління Держпраці склалося позитивне враження. Обладнання на підприємстві сучасне, відповідає  європейським стандартам. Тож серйозних зауважень до роботи працівників у перевіряючих не виникало. Хоча на певні недоліки таки довелося вказати. Зокрема, за словами Михайла Повха, виявлено, що ланцюгова передача лінії садки не була забезпечена запобіжними пристроями (огородженням); не визначені категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (зварювальні роботи); працівники не поінформовані  про умови праці на підприємстві та наявність на робочому місці небезпечних та шкідливих факторів; між манометрами та повітрозбірниками не встановлено триходові крани, а також використовується манометр з відсутньою пломбою, з простроченим терміном повірки та розбитим склом. Водночас не проводиться додаткова перевірка робочого манометра  контрольним манометром з записом результатів в журнал та інші.

У свою чергу заступник начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Олександр Гойс, перевіряючи газове господарство заводу, звернув увагу посадовців, відповідальних за цю ділянку роботи, на те, що на підприємстві відсутні паспорт газового господарства, експлуатаційні паспорти на газопроводи та ГРП, ГРУ і відмітки про результати чергового техобслуговування та ремонту ГРП. ГРУ, а також не проводився контрольний огляд газового господарства не рідше, як двічі на рік.

Відрадно, що значну частину з цих порушень було усунуто  ще під час проведення перевірки. На усунення інших керівництву заводу видано приписи.