Новини

Фахівці Держпраці взяли участь у роботі міжнародної конференції «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації»

За сприяння Організації з безпеки та співробітництва в Європі, урядів Канади та Німеччини у Києві проходить міжнародна конференція на тему «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

Захід відбувається за участі  представників Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, членів парламенту, представників ОБСЄ, координаторів проектів ОБСЄ в Україні, фахівці центрального апарату Державної служби України з питань праці та  територіальних управлінь Держпраці, Федерації профспілок України, міжнародних експертів. Від Управління Держпраці у Закарпатській області  у конференції взяв участь начальник Управління Богдан Дорош.

Як повідомив Богдан Володимирович, на конференції були оприлюднені дані досліджень Міжнародної організації праці.  Зокрема,  заступник Міністра соціальної політики, національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми Наталія Федорович, яка озвучила цю інформацію,  у світі до примусової праці залучений 21 мільйон осіб, з яких 11,5 млн – жінки. Серед основних причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми названі: бідність, слабкі соціальні та економічні структури, безробіття, збройні конфлікти, а також групи ризику та основні країни призначення «живого» товару.

Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в цьому питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців. Представник Директорату соціальної інспекції Бельгії Пітер ван Ховермайрен докладно охарактеризував актуальні індикатори проблеми, пояснив механізм взаємодії ключових партнерів у боротьбі з цим явищем: прокуратури, поліції та Інспекції Національного бюро соціального захисту.

Заступник директора департаменту з питань праці Державної служби україни з питань праці Олена Коновалова повідомила про новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю і пілотний проект з виявлення незадекларованої праці, що запроваджено у 4 областях України.

Представники Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

На конференції також йшлося про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні вказаної проблеми: роль інспекторів контролю умов праці у виявленні жертв трудової експлуатації, їх співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.