Новини

Керівництво гірничо-видобувного підприємства зобов’язали усунути частину порушень у ході перевірки

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Андрій Ковальчук завершив проведення планової перевірки кар’єру, що в селі Ділове Рахівського району.

Робота, пов’язана з видобуванням корисних копалин, – не з легких, тому потребує максимального дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення. Але, як з’ясувалося, на підприємстві виконуються далеко не  всі норми та правила. Зокрема, за підсумками перевірки фахівець управління Держпраці виявив близько двадцяти різних порушень.

Так, на кар’єрі не здійснюється постійний контроль за станом їх бортів, траншей, уступів, відвалів; рух на технологічних шляхах не регулюється відповідними знаками; водночас відсутні запобіжні знаки у місцях, де є небезпека падіння в них працівників, та схеми маршрутів за спеціально влаштованими доріжками або по узбіччю автошляхів з боку руху порожнього автотранспорту.

Певні виявлені недоліки стосуються оформлення документації. Для прикладу, не ведеться журнал обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної сітки та картограми відповідності топопланів сучасному стану місцевості; не поповнена маркшейдерська документація; не визначені параметри призми обвалення уступів маркшейдерською службою підприємства. не розроблені та незатверджені навчальні плани і програми для проведення спеціального навчання з питань охорони праці. Інструкції, які діють на підприємстві, не реєструються службою охорони праці в «Журналі реєстрації інструкцій з охорони праці» (в установленому порядку).

Отож керівництву підприємства були видані приписи для обов’язкового усунення виявлених порушень. Частину цих недоліків головних державний інспектор зобов’язав усунути ще в ході проведення перевірки.