Новини

В Ужгородській районній лікарні проводять атестацію робочих місць

Працівникам закладів охорони здоров’я чинним законодавством за  роботу у шкідливих (особливих) умовах праці передбачена низка пільг і компенсацій. Серед них, зокрема, скорочений робочий день, щорічні додаткові відпустки, підвищення посадових  окладів (ставок), пільгове пенсійне забезпечення  за Списками (№ 1 та 2), надання яких залежить від результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація робочих місць зараз проводиться в Ужгородській районній  лікарні, яка утворена на базі колишньої залізничної лікарні.  У зв’язку з цим інженер з охорони праці Тетяна Галовець звернулася в Управління Держпраці у Закарпатській області за консультацією.

Завідувач сектору з питань експертизи умов праці Лілія Січка роз’яснила практичні аспекти застосування вказаних нормативних документів. Водночас фахівець Управління Держпраці нагадала, що атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років, а позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися. Також наголосила, що за непроведення атестації робочих місць керівник підприємства може бути притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.