Новини

Конституційні гарантії: кожен має право на працю

Круглий стіл на таку тему відбувся в Ужгородському міському центрі зайнятості. У заході взяли участь представники Управління Держпраці у Закарпатський області, Чопського бюро правової допомоги, Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники заходу обговорили низку важливих і актуальних питань. Зокрема, йшлося про підвищення якості обслуговування шукачів роботи, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (особливо допомога у працевлаштуванні молоді на перше робоче місце) та роботодавців; удосконалення комунікації між учасниками ринку праці; 
поліпшення роботи з органами місцевого самоврядування, територіальними громадами і роботодавцями з метою отримання інформації про реалізацію державних цільових програм, інвестиційних та інфраструктурних проектів у місті; сприяння розвитку підприємницької ініціативи у безробітних завдяки наданню їм одноразової допомоги по безробіттю, організація індивідуального навчання безробітних тощо.

Головний державний інспектор Управління Держпраці у Закарпатській області Маріанна Гукс звернула увагу присутніх на те, що одним з пріоритетних завдань органів Держпраці на сьогодні є сприяння легалізації найманої праці та виплаті заробітної плати. При цьому наголосила: працівник не може бути допущений до роботи без укладеного трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. За таке порушення трудового законодавства передбачена відповідальність у вигляді фінансової санкції – 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого допущено таке порушення.

За традицією, друга частина круглого столу проходила у вигляді діалогу, у  ході якого кожен отримав потрібну для себе інформацію.