Новини
Роботодавцям роз’яснили деякі питання, пов’язані з працевлаштуванням та застосуванням праці інвалідів
- Деталі
- Створено: Четвер, 22 червня 2017, 10:49
- Опубліковано: Четвер, 22 червня 2017, 10:49
З метою надання кваліфікованої юридичної допомоги з питань працевлаштування осіб з особливими потребами в Ужгородському міському центрі зайнятості було організовано проведення семінару за участі фахівців Управління Держпраці у Закарпатській області, відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У роботі семінару також взяли участь керівники ринкоутворюючих підприємств міста та роботодавці, які не виконують 4-відсотковий норматив з питань працевлаштування інвалідів.
.У ході зібрання було обговорено шляхи легалізації трудових відносин, підвищення рівня заробітної плати, створення робочих місць для інвалідів тощо.
Як зауважила головний державний інспектор Управління Держпраці Маріанна Гукс, відповідно до вимог КЗпП особи з особливими потребами мають право на додаткові пільги та привілеї порівняно з іншими працівниками. Зокрема, працевлаштування без випробувального терміну (при направленні на роботу МСЕК); право на неповний робочий день або робочий тиждень (встановлюється за бажанням інваліда); відмову працювати в нічний час і надурочно; надання щорічної відпустки в зручний для нього час; можливість отримати основну відпустку мінімальною тривалістю 30 (для інвалідів І й ІІ груп) і 26 календарних днів (для інвалідів ІІІ групи); неоплачувану відпустку тривалістю 60 (для інвалідів І й ІІ груп) і 30 календарних днів (для інвалідів ІІІ групи); розірвання строкового трудового договору (якщо стан здоров'я інваліда став перешкоджати виконанню трудових обов'язків). Водночас працівники-інваліди, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шести місяців на підприємстві, мають право піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на цьому підприємстві. А ті працівники-інваліди, які працюють на підприємстві вже тривалий час, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час.
Оскільки тривалість відпустки встановлено з розрахунку на рік, то працівник з інвалідністю може за своїм бажанням розбити і використати її частинами протягом року. Крім того, як і всі інші працівники, працівники з інвалідністю можуть претендувати на неоплачувану відпустку за згодою сторін тривалістю не більше за 15 днів на рік.
По закінченні інформаційної частини учасники семінару мали змогу отримати кваліфіковану консультацію та відповіді на деякі запитання.