Новини

Керівники Управління Держпраці і Мукачівської міськради говорили про повноваження, делеговані територіальній громаді міста

 Начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош зустрівся сьогодні з міським головою Мукачева Андрієм Балогою. У заході також взяв участь начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Ярослав Турянський.

Предметом для обговорення на цій зустрічі стали зміни до деяких актів України щодо делегованих повноважень органам місцевого самоврядування в частині здійснення контролю за дотриманням трудового законодавства підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні.

Як зауважив Богдан Дорош, постановою Кабінету Міністрів України  від 26 квітня 2017 р. № 295 затверджено  Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.  Згідно з цим нормативним документом органи місцевого самоврядування отримали право проводити перевірки і накладати штрафи за виявлені правопорушення, що стосуються недотримання розміру мінімальної заробітної плати, неоформлених трудових відносин  і заборгованості з виплати заробітної плати.

Контрольні повноваження новостворених інспекторів праці підтверджуватимуться службовим посвідченням встановленої форми, яка вже затверджена Міністерством соцполітики. У свою чергу посадові особи Управління Держпраці здійснюватимуть нагляд щодо забезпечення ефективного здійснення органами місцевого самоврядування повноважень, визначених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та центральними органами виконавчої влади повноважень, визначених частиною другою статті 259 КЗпП України. 

Андрій Балога повідомив: керівництво міста вже детально вивчило це питання і працює над підбором кандидатур на посади інспекторів праці, а також запевнив, що всіляко сприятиме налагодженню співпраці з Управлінням Держпраці.