Новини

Про важливі питання, пов’язані з безпечною експлуатацією димових та вентиляційних каналів

Про це говорили сьогодні на семінар-нараді в Управлінні Держпраці у Закарпатській області, що відбулася  за участі керівників організацій, які здійснюють обстеження димових та вентиляційних каналів на теренах краю. Відкриваючи захід, заступник начальника Управління Держпраці Володимир Горєв звернув увагу присутніх на важливості дотримання «Правил безпеки систем газопостачання».

Володимир Валентинович  також  наголосив на необхідності організації роботи щодо запобігання виникненню аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.

Детальніше на правилах безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків, будинків приватного сектору та громадських будівель зупинився головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління  Держпраці Людвиг Андращук.

Учасники зібрання зауважили, що перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинна виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, яка реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Окремо було порушено питання діяльності сучасних ОСББ.  Зокрема, йшлося про неякісне утримання ними димових і вентиляційних каналів  та неналежну організацію робіт з їх обслуговування.

На завершення начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління  Держпраці Віталій Ляхович проаналізував ситуацію в області щодо нещасних випадків, які трапилися протягом 2017 року під час використання газу в побуті внаслідок незадовільного технічного стану димових і вентиляційних каналів. За його словами, упродовж вказаного часу в краї зафіксовано чотири такі випадки, під час яких травмовано 11 осіб. Десять з них отруїлися чадним газом, двоє людей загинули.

За результатами роботи семінару-наради керівникам підприємств рекомендовано під час обстеження димових та вентиляційних каналів дотримуватись вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.