Новини
З керівниками навчальних закладів – про правила безпеки у котельнях
- Деталі
- Створено: Четвер, 23 лютого 2017, 14:58
- Опубліковано: Четвер, 23 лютого 2017, 15:10
Як відомо, нещасному випадку легше запобігти, ніж потім виправляти його наслідки, котрі інколи є незворотними. Такий був лейтмотив недавніх зустрічей у Хусті та Рахові, проведених фахівцями Управління Держпраці у Закарпатській області Юрієм Поповичем та Розалією Федоришин з трудовими колективами, зокрема директорами навчальних закладів і працівниками, відповідальними за роботу котелень. Участь у цих заходах взяли також представники Хустської і Рахівської виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Володимир Сміщук та Микола Попенко.
Основну увагу учасники цих зустрічей приділили питанню техніки безпеки під час роботи у котельнях. Адже останнім часом почастішали випадки, пов’язані з використанням газу у побуті. За словами Юрія Поповича, основна причина таких випадків здебільшого криється у порушеннях, які належать до так званих організаційних (вчасно не проводяться навчання, інструктажі з працівниками, не розроблені інструкції з виконання робіт чи експлуатації обладнання). Він також акцентував увагу на необхідності вчасного очищення та перевірки димоходів та обов’язковій наявності дозвільних документів для експлуатації промислових газових котлів потужністю понад 100 КВт і котлів на твердому паливі потужністю понад 1МВт.
Розалія Федоришин зауважила, що в системі освіти існує загальна проблема залучення до роботи в електрогосподарствах осіб, які не мають відповідної групи допуску з електробезпеки та не пройшли навчання. Така безпечність, наголосила головний держінспектор, може мати сумні наслідки.
Водночас фахівці Управління Держпраці пояснили учасникам зустрічей порядок ведення необхідної документації.