Новини

Безпечність громадян і відсутність контролю газових служб - причини виникнення нещасних випадків

З початку поточного року в області сталися чотири нещасні випадки, пов’язані з використанням газу у побуті. Управлінням Держпраці у Закарпатській області були створені комісії з розслідування причин та обставин цих нещасть. І ось з’ясувалася така картина: у більшості випадків до виникнення НП призвели безпечність самих господарів, а також відсутність належного контролю з боку газових господарств.

Так,  у селі Довге Іршавського району та в селі Олешник на Виноградівщині господарі користувалися самовільно встановленими газовими приладами, внаслідок чого стався витік і накопичення продуктів згорання або природного газу. А у випадках, які мали місце в селах Сасово та Копаня у Виноградівському районі, власники помешкань не забезпечили утримання системи газопостачання у справному стані або експлуатували їх із суттєвими порушенням.

Оскільки найбільше нещасть, пов’язаних з використанням газу у побуті, трапилося на Виноградівщині, що є територію обслуговування Виноградівського відділення ПАТ «Закарпатгаз», то керівництво Управління Держпраці у Закарпатській області звернулося в обласну прокуратуру з поданням, в якому міститься прохання відреагувати на цю ситуацію і вжити відповідних заходів. Адже, за результатами проведених розслідувань, встановлено низку  організаційних причин виникнення цих випадків, внаслідок котрих постраждало 10 осіб, двоє загинуло.  Як стало відомо, працівники спеціалізованого підприємства газового господарства не відключали систему газопостачання в житлових будинках, де не проводилося планово-технічне обслуговування внутрішньо будинкової системи газопостачання; димові і вентиляційні канали були у незадовільному стані, а документи (акти) щодо їх періодичної перевірки взагалі були відсутні.

Принагідно, Управління Держпраці нагадує про неприпустимість самовільного встановлення газових приладів і про необхідність своєчасного усунення неполадок та несправностей.