Новини

Задіяти усі наявні резерви і важелі впливу закликав голова правління ПФУ Олексій Зарудний на виїзному засіданні колегії на Закарпатті

На Закарпатті побував голова правління пенсійного фонду України Олексій Зарудний. Він узяв участь у виїзному засіданні колегії при начальнику головного управління Пенсійного фонду у Закарпатській області, що відбулося у Міжгірському об’єднаному управлінні пенсійного Фонду.  Відкрив засідання заступник голови - керівник апарату Закарпатської ОДА Олександр Петік, звернувшись до присутніх з вітальним словом.

Про підсумки роботи органів ПФУ в Закарпатській області за минулий рік щодо реалізації державної політики з питань пенсійного  забезпечення прозвітувала очільниця головного управління Анастасія Пентек. Вона зауважила, що за 2016 рік  забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги краянам-пенсіонерам на загальну суму 281,4 млн.грн. До Пенсійного фонду області з усіх джерел фінансування надійшло понад 5355 млн. грн. За рівнем оплати праці, Закарпаття посідає в Україні 12-те місце, середня зарплата тут становить 4592 грн. (в цілому в державі – 5406 грн.)

На засіданні йшлося про легалізацію трудових відносин та виплату мінімальної заробітної плати, визначеної на 2017 рік.  Про це у своєму виступі говорив перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Він також розповів про співпрацю між Управлінням Держпраці, Головним Управлінням ПФУ у Закарпатській області та Головним управлінням ДФС у Закарпатській області в  рамках підписаної 30 серпня минулого року тристоронньої угоди, ініціатором якої свого часу виступило Управління Держпраці, та Плану заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, затвердженого на центральному рівні.  Василь Грицик  повідомив про підсумки їх проведення й охарактеризував стан справ в області, пов'язаних з виявленням порушень трудового законодавства, розповів про передбачену за них відповідальність. За його словами, упродовж липня-грудня 2016 року, за результатами здійснених службовими особами Управління Держпраці перевірок, котрі проводилися за зверненнями регіональних управлінь пенсійного фонду Закарпатської області,  на суб’єктів господарювання, котрі порушили трудове законодавство, винесено 110 постанов  відповідно до ст.265  КЗпП України і накладено штраф на загальну суму 381,7 тисяч гривень.

Під час свого виступу Олексій Зарудний звернув увагу присутніх на те, що одним із шляхів наповнення бюджету є зменшення адміністративних видатків. Зокрема, із залученням пенсіонерів до виплат пенсій через банківські установи. Щоправда, у цьому плані на Закарпатті є певні обмеження через географічне розташування і щільність населення. Сьогодні Пенсійний фонду України сплачує 1,2 млрд. грн. на рік за поштові послуги, а це великий ресурс.

- І якщо ми будемо вирішувати питання зменшення цих витрат у кожній області, то матимемо економію адмінвидатків, - зауважив Олексій Зарудний. 
На завершенні він закликав задіяти усі наявні резерви, усі важелі впливу, визначені органами Фонду, нормативно-правовими актами, у тому числі через інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Учасники зібрання визначили низку завдань на поточний рік. Серед них – забезпечення оперативного інформування Управління Держпраці у Закарпатській області щодо виявлених ознак порушення законодавства про оплату праці, нормативно-правових актів в частині мінімальної заробітної плати та відомостей, що містять ознаки неоформлених працівників.