Новини

Позиція профспілок області щодо останніх змін до трудового законодавства

В Ужгороді відбулася нарада голів обкомів профспілок та апарату облпрофради. На запрошення голови облпрофради Володимира Фленька у ній взяв участь перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, адже основне питання, що нині розглянули профспілки, стосувалося змін, внесених до трудового законодавства, зокрема в частині мінімальної заробітної плати та фінансових санкцій за порушення нормативно-правових актів, які регулюють трудову діяльність.

Василь Іванович надав ґрунтовне роз’яснення учасникам зібрання щодо запроваджених нововведень у зв’язку з набранням чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»,  назвав проблеми, з якими останнім часом звертаються краяни до спеціалістів Управління, звернув увагу на непоодинокі випадки переведення роботодавцями працівників на часткову зайнятість та вихід працівників у відпустки без збереження заробітної плати.

Учасники наради задали представнику Управління Держпраці чимало гострих, але важливих запитань, на які він дав відповіді у межах наданих йому повноважень. Водночас голови окремих профспілкових організацій висловили власну позицію щодо останніх змін до трудового законодавства. Йшлося, зокрема, про базові соціальні стандарти, які суттєво не змінилися попри збільшення розміру прожиткового мінімуму,  недосконалість законодавчих документів, за якими відбулося своєрідне вирівнювання розмірів заробітних плат працівників різного кваліфікаційного рівня, проблемні моменти в оплаті праці працівників бюджетної сфери та інші.