Новини

На засіданні міжвідомчої робочої групи говорили про ситуацію на ринку праці в області


У приміщенні  Закарпатської ОДА під головуванням заступника директора департаменту соціального захисту населення Віктора Мацоли відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи, створеної для моніторингу ситуації щодо виконання рішення про підвищення мінімальної заробітної плати в області. До її складу увійшли представники Управління Держпраці, структурних підрозділів ОДА, фінансових та фіскальних служб, профспілок краю тощо. Цього разу засідання комісії носило більше ознайомчий характер. Учасники зібрання з’ясували, які  завдання покладені на робочі групи, та порядок їх здійснення.

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик розповів присутнім про зміни, внесені до чинного трудового законодавства, та назвав проблеми, які  виникли вже на початковому етапі у зв'язку із запровадженням цих нововведень. За словами Василя Івановича,  до фахівців Управління ледь не щодня звертаються громадяни з проханням роз’яснити окремі положення ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів», який набрав чинності з 1 січня 2017 року, підказати правові шляхи виходу з деяких скрутних ситуацій, пов’язаних із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, а також надсилають скарги щодо дій  керівників підприємств та установ, котрі намагаються обійти Закон,  вдаючись до всіляких хитрощів.

Василь Грицик  застеріг роботодавців від спроб переведення працівників  на часткову зайнятість при фактичній повній зайнятості чи виходу працівників у відпустки без збереження заробітної плати, вказавши на неприпустимість таких дій.

У ході засідання були обговорені  шляхи  передачі  окремих функцій Держпраці органам місцевого самоврядування. Як наголосив Віктор Мацола, органи місцевого самоврядування повинні  у першу чергу бути зацікавлені у легалізації ринку праці в області. 

За результатами засідання, головуючий дав доручення негайно вирішити усі проблеми, що склалися на сьогодні з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, і провести широку роз’яснювальну роботу серед населення стосовно  змін до трудового законодавства та суттєвого збільшення розмірів штрафних санкцій за порушення його норм.