Новини

В Україні спостерігається зростання рівня травматизму під час користування газом в побуті

З початку опалювального сезону 2015/2016 років сталося зростання рівня травматизму під час використання газу в побуті.

Так, у жовтні 2015 року сталося 6 випадків (2014 — 3 (+3), під час яких постараждало 15 осіб (2014 - 4(+11), з яких 7 смертельно (2014 - 3(+4), у тому числі такі групові нещасні випадки мали місце:

у приватному будинку в м. Змїївка, Харківської області, 11.10.2015 внаслідок отруєння продуктами згорання загинуло 3 особи;

у багатоквартирному будинку в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, 17.10.2015 внаслідок вибуху газоповітряної суміші постраждало 7 осіб.

З метою запобігання виникненню аварій та настання нещасних випадків під час використання газу в побуті, ПАТ «Закарпатгаз» спільно із місцевими органами самоврядування необхідно вжити наступних заходів:

Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації та навчальних закладах, провести додаткові інструктажі з населенням;

розмістити на бігбордах в районах з компактним розташуванням житлових будинків соціальну рекламу з безпечного користування газом у побуті, в якій відобразити вимоги щодо безпечної експлуатації побутових газових приладів, справного стану димових та вентиляційних каналів, безпечного користування балонами зрідженого вуглеводневого газу.

Експлуатаційним організаціям забезпечити проведення якісного, вчасного, у повному обсязі технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання та побутових газових приладів, димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках та у приватному секторі, недопущення несанкціонованого наповнення балонів зрідженого вуглеводневого газу на автомобільних газозаправних пунктах та станціях.

Зважаючи на зазначене управлінням Держпраці у Закарпатській області буде проведено семінар-нараду з питань безпечного користування газом в побуті.

В поточному році в Закарпатській області під час користування газом в побуті постраждало 15 чоловік, з них 3 смертельно. Нещасні випадки мали місце в с. Нижня Апша Тячівського району, містах Хуст, Виноградово та Мукачеве.