Новини

На селекторній нараді йшлося про збільшення мінімальної зарплати та нові штрафи за порушення трудового законодавства

У Закарпатській обласній держадміністрації відбулася селекторна нарада у режимі відеоконференцзв’язку, на якій йшлося про порядок застосування розміру мінімальної заробітної плати у зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2017 року  Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

У ній взяли начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош та його перший заступник Василь Грицик, директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола, заступник ГУ ПФУ у Закарпатській області Галина Маслякевич та голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Іван Зелінський. До обговорення винесеного на нараду питання були запрошені також заступники голів РДА та міськвиконкомів, до повноважень яких відносяться питання оплати праці.

Як зауважив Богдан Дорош, на виконання протокольного доручення Кабміну в області утворена міжвідомча робоча група з метою забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, до складу якої увійшли керівники підрозділів з питань соціального захисту населення , освіти, охорони здоров’я, культури, фінансів та керівники територіальних контролюючих органів ДФС, Держпраці, Держудитслужби і Пенсійного фонду.  Її основним завданням є запобігання допущення випадків порушення чинного законодавства саме у частині виплати мінімальної заробітної плати.

За інформацією, яка останнім часом надходить в Управління Держпраці, - сказав Богдан Дорош, - а це скарги і звернення громадян, такі порушення на сьогодні вже мають місце в області. Тож фахівці Управління негайно реагуватимуть на всі подібні сигнали.  

Очільник Управління Держпраці також наголосив, що з першого січня цього року розмір штрафних санкцій у зв’язку з підняттям рівня мінімальної заробітної плати суттєво збільшився і закликав усіх роботодавців, юридичних і фізичних осіб неухильно дотримуватися норм чинного законодавства про працю.

Конкретніше про зміни, внесені до законодавства, та  про підвищення розмірів штрафних санкцій, передбачених за порушення нормативних документів, що набрали чинності з першого січня цього року, розповів перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик. Під час свого виступу він наголосив на трьох моментах: на адмінвідповідальності керівника за порушення нормативного правових актів, які регулюють трудову діяльність; відповідальності суб’єкта господарювання за повторне порушення та кримінальній відповідальності. Підсумовуючи сказане Василь Грицик застеріг роботодавців від спроб хитрування у вигляді переведення працівників на неповний робочий час та від намагання уникнути перевірки, не допускаючи  до її проведення фахівців Управління Держпраці, оскільки за ці дії також передбачені чималі штрафні санкції.

Представники ГУ Пенсійного фонду України у Закарпатській області повідомили про нові розміри страхових внесків з урахуванням збільшення розміру мінімальної заробітної плати. А заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола  підмітив, що вказані зміни до законодавства стали своєрідним шоком для підприємців краю. Водночас звернув увагу керівників органів влади у районах та в містах на необхідності  проведення роз’яснювальної роботи щодо  здійснення перших кроків виходу із цієї непростої ситуації, аби не довелося потім платити штрафи.

Представники РДА та міськвиконкомів задали учасникам наради у центральній студії низку запитань, на які отримали вичерпні  відповіді.