Новини

На ПрАТ «Андезит» врахували попередні зауваження інспекторів Управління Держпраці

Майже рік тому на підставі  листа Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на ужгородському приватному акціонерному товаристві «Андезит» проводилась  позапланова перевірка Управління Держпраці, під час якої було виявлено низку порушень вимог трудового законодавства. Нещодавно тут проходила планова всебічна перевірка, яка засвідчила, що керівництво підприємства врахувало попередні зауваження та поради наглядовців.

Адже, як зауважує головний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області Мар’яна Гукс, на сьогодні значна частина порушень вже усунута, а виявлені нею недоліки порівняно незначні. Зокрема, неправильно нараховані відпускні в одному випадку і закінчився термін дії наказу про затвердження результатів атестації робочих місць. 

Щоправда, певні зауваження до роботи підприємства, насамперед його переробного комплексу (кар’єру), виникли ще у фахівців Управління Держпраці, котрі перевіряли стан дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки. Частина з них стосувалася порядку ведення документації. Також державний інспектор відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Ігор Кос вказав керівництву на необхідність проведення водіями передрейсових медичних оглядів і технічних оглядів транспортних засобів; звернув увагу на те, що апарат керування електротельфером не забезпечений сталевим тросиком для підвішування, а знімні вантажозахоплювальні пристрої  не відповідають вимогам чинних нормативних документів.

У свою чергу головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки  Управління Андрій Ковальчук вказав керівництву ПрАТ на відсутність огороджень для запобігання потрапляння на майданчик шматків металу з дробарки; суцільних огороджень кожухами зубчатої передачі приводу живильника ТК-15; запобіжних знаків у місцях, де є небезпека падіння в них працівників. Перевіряючи конвеєри, працівник Управління виявив відсутність на них огородження приводного барабану та несправні пристрої для аварійної зупинки. Відрадно, що усування цих недоліків керівництво «Андезиту» розпочало ще у ході проведення перевірки.