Новини

Іноземець очолив на Закарпатті фірму, але дозволу на власне працевлаштування не отримав

Законодавством України передбачено, що іноземні громадяни та особи без громадянства мають право на працевлаштування у нашій державі. Однак є певні особливості прийому на роботу  такої категорії осіб, зокрема існує чітко визначений порядок оформлення дозволу, затверджений відповідною постановою КМУ.

Такі юридичні «тонкощі», на жаль, не врахував громадянин Угорщини, коли став керівником ТОВ «Штад-Міш» у Виноградові. Вже будучи очільником цієї фірми, він прийняв на роботу головного бухгалтера, про що повідомив органи державної фіскальної служби, й одинадцятьом своїм працівникам виплатив зарплату за жовтень.

Та, як з’ясувалося, діяльність керівника фірми була незаконною, оскільки він не отримав дозволу на власне працевлаштування в Україні, порушивши вимоги ч.1.ст.42 Закону України «Про зайнятість населення».Під час проведення перевірки ТОВ «Штад-Міш», повідомив перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, фахівці Управління виявили це  порушення і на підставі ч.5 ст. 53 ЗУ «Про зайнятість населення» на фірму накладено штраф у розмірі 29 тисяч гривень.

Представник підприємства, яка прийшла на розгляд справи, запевнила, що зараз триває процедура виготовлення дозволу на працевлаштування директора товариства, згаданого угорського громадянина.