Новини

Проблеми неповнолітніх вирішували члени координаційної ради у справах дітей

Відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей при Закарпатській облдержадміністрації під головуванням начальника служби у справах дітей ОДА Світлани Якімеліної члени, якої розглянули низку важливих питань. Серед них, зокрема, дотримання вимог чинного законодавства щодо праці та працевлаштування дітей на підприємствах, в установах та організаціях; дотримання вимог Закону України «Про освіту» в частині охоплення навчанням дітей та учнівської молоді; стан захисту прав дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на утриманні інтернатних закладів області і  які перебувають у закладах сімейної форми виховання.

Від Управління Держпраці у Закарпатській області у засіданні координаційної ради взяв участь перший заступник начальника Василь Грицик. Він зауважив, що протягом одинадцяти місяців поточного року питання працевлаштування та дотримання прав неповнолітніх працівників досліджувалося в рамках проведення планових і позапланових перевірок, а їх  за вказаний період було 570.  Встановлено, що працю дітей використовували 15 суб’єктів господарювання області. Серед найпоширеніших порушень, які виявляли інспектори праці щодо вказаної категорії найманих працівників, був допуск робітників без проходження попереднього медичного огляду.

Зафіксований також випадок, коли роботодавець прийняв на роботу неповнолітнього, встановивши йому випробувальний термін, що суперечить чинному законодавству про працю. Під час проведення однієї з позапланових перевірок виявлено двох неповнолітніх, які працювали в кафе без належного оформлення трудових відносин. На роботодавця накладено 88 тисяч 350 гривень штрафу. Водночас Василь Грицик відзначив і підприємства, де працюють неповнолітні, і роботодавці дотримуються усіх вимог законодавства про працю цієї категорії працівників. Василь Іванович наголосив, що питання дослідження дотримання норм чинного законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх знаходиться на постійному контролі керівництва Управління Держпраці у Закарпатській області.

Учасники засідання обговорили кожне з розглянутих питань, внесли свої пропозиції щодо вирішення тих чи інших проблем. На завершення був затверджений план роботи координаційної ради на 2017 рік.