Новини

На ФГ «Світ м’яса» проходила планова перевірка Управління Держпраці

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області проводили планову перевірку на фермерському господарстві «Світ м’яса», що у селі Жуково Мукачівського району.  Зокрема з’ясовували стан дотримання вимог трудового законодавства і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.  Це підприємство було побудоване кілька років тому фактично «з нуля» і забезпечене новітніми технологіями та сучасною технікою. Його продукція користується попитом у краян, навіть свого часу підприємство  було відзначено як краще у щорічному журналістському рейтингу «Лідер року».

Галузеві інспектори Управління, які  перевіряли кожен свою ділянку роботи, відзначили непоганий рівень формування тут культури охорони праці. Усі працівники забезпечені спецодягом, засобами індивідуального захисту. На підприємстві створені комфортні умови праці, існує суворий контроль за дотриманням чистоти; територія ФГперебуває під пильним відеонаглядом. Виявлені порушення мають здебільшого організаційний характер і в основному пов’язані з відсутністю тут близько року фахівця з охорони праці.

Як зауважує Іван Ковач, це позначилося на оформленні необхідної документації. Для прикладу,  не розроблені всі необхідні інструкції з ОП за видами робіт;  інструктажі з ОП проводили особи, які не пройшли відповідного навчання; не ведеться журнал перевірки транспортних засобів перед виїздом.

Водночас у переробному цеху виявлено відсутність огородження шнеку м’ясорубки; не  всі кінцеві вимикачі  огороджень працюють, як слід. У свою чергу Андрій Гоман додає, що до робіт підвищеної небезпеки залучаються особи, які не мають пройденого навчання у спеціальних навчальних закладах. Водії не завжди проходять щоденний передрейсовий медогляд. Оглядові канави потрібно дообладнати ребордами і колесовідбійниками.

Роботу газового господарства цього підприємства перевіряв Олександр Гойс. За його словами, на момент перевірки не було представлено  паспорт газового господарства. Тут не було проведено періодичну повірку манометрів ШГРП, контрольний огляд газового господарства;   у документах відсутні відмітки про здійснення технічного обслуговування газових приладів тощо.

Загалом перевірка показала, що у підприємства набагато більше переваг, ніж недоліків. Відрадно, що його  директор  Віталій Калинич з порозумінням поставився до усіх зауважень фахівців Управління Держпраці,  і більшість недоліків було усунуто в ході проведення перевірки.