Новини

Щоб новорічний відпочинок у «Боржавській ялині» був безпечним

База відпочинку  «Боржавська ялина», що в селі Ізки Міжгірського району «оживає» здебільшого у зимову пору, адже  вона розрахована саме  на зимовий відпочинок. Відвідувачів не лише із Закарпаття, а також з інших регіонів та сусідніх держав приваблює розташована тут гірськолижна траса із сучасною підвісною канатною дорогою. 

Зараз триває планова перевірка ПП «Боржавська ялина», яку проводять фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області. Наглядовці здійснюють її у два етапи. Насамперед галузеві інспектори вирішили з’ясовувати стан охорони праці на підприємстві, трохи пізніше буде перевірено, як тут дотримуються вимог трудового законодавства.

Загалом ситуація, пов’язана з промисловою безпекою та охороною праці, на цьому підприємстві є контрольованою. За словами головного державного інспектора відділу нагляду в АПК, СКС Тетяни Маргітич, найбільше зауважень виникало у фахівців Управління щодо оформлення документації.  Водночас працівники не пройшли необхідні інструктажі; навчання та перевірку знань з ОП; новоприйняті працівники  не пройшли стажування та допущені до самостійної роботи з оформленням відповідних наказів. Також не переглянуті інструкції, які діють на підприємстві.

Головному державному інспектору відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Ігорю Косу була відведена одна з найбільш відповідальних ділянок роботи – перевірка діяльності підвісної пасажирської  канатної дороги (крісельного підйомника), самої гірськолижної траси і ратрака (снігоущільнювальної машини). Серед виявлених порушень фахівець Управління Держпраці називає відсутність дифектограми стану несучотягового канату та паспорту на лижну трасу. На сьогодні ще не встановлені плакати із вказаними правилами користування та розкладом роботи канатної дороги; порядком дій пасажирів в аварійних ситуаціях. Важливим упущенням є і той факт, що начальник канатної дороги не пройшов періодичної перевірки знань, а ратрак не має пройденого технічного огляду.

Наразі головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на виробництві та об'єктах підвищеної неьезпеки Розалія Федоришин ще перевіряє технічний стан об'єктів електроенергетики. Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області спрямовують свої зусилля на забезпечення безпечного новорічного відпочинку краян.