Новини

Про медогляд працівників певних категорій і атестацію робочих місць говорили на семінарі в Перечині

На  запрошення відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Перечинському районі  фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області провели семінар для представників різних організацій, установ і підприємств Перечинщини.  У заході також взяв участь голова Перечинської райради Михайло Ласкін. Тема семінару так і звучала: «Медичний огляд працівників певних категорій. Атестація робочих місць». 

Як повідомив у своєму виступі начальник відділення ВД  Фонду Іван Гутич, саме з цими питаннями до них не раз звертаються жителі району.  Тому й було вирішено зібрати людей для проведення  ґрунтовної роз’ яснювальної роботи з цього приводу.

З доповіддю про  порядок проведення медичних оглядів виступив начальник відділу з питань гігієни Управління Держпраці у Закарпатській області Володимир Орел. Він  детально розповів про періодичність проведення медоглядів, організацію  лабораторних досліджень умов праці; назвав професії, представники яких повинні проходити медогляд, охарактеризував  відповідальність, передбачену чинним законодавством за ухилення від обов’язкового проходження медичних оглядів як з боку роботодавців, так і самих працівників. Водночас Володимир Васильович визначив основні  проблеми, що на сьогодні існують в  області, пов’язані з цим питанням, зокрема з якістю проведення медоглядів.  

Завідувач сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Закарпатській області Лілія Січка звернула увагу присутніх на необхідність проведення атестації   робочих місць за умовами праці на тих посадах, де законодавством України передбачено надання різних пільг і гарантій, які залежать від результатів атестації. А це додаткова відпустка, доплата до тарифу чи посадового окладу та  право на пільгову пенсію. Вона також наголосила, що слід уважно підходити до оформлення трудових книжок, зокрема в частині фіксування назв професії. Адже від цього у майбутньому може залежати, чи матиме особа право на пільгову пенсію. Окремо Лілія Феодосіївна зауважила,  що всю документацію, яка стосується  працівників, задіяних на шкідливих виробництвах, слід зберігати протягом 50 років, а вразі ліквідації підприємства передавати в архівні установи.

Учасники зібрання  задали питання, на які фахівці Управління Держпраці дали вичерпні відповіді. Підсумовуючи роботу семінару, страховий експерт з охорони праці відділення ВД Фонду Сергій Дутов, подякував лекторам за змістовні повідомлення.  А логічним завершенням зустрічі став невимушений діалог  у так би мовити неофіційній обстановці.