Новини

На мукачівському заводі «Флекстронікс» виявлено деякі порушення вимог охорони праці, але незначні

Завод «Флекстронікс» у Мукачеві  на сьогодні є одним з найпотужніших і найсучасніших підприємств краю. Належить він міжнародній компанії «Флекстронікс», яка спеціалізується на випуску електроніки та кабельної продукції. Перша робоча лінія тут була запущена понад чотири роки тому. А нині на заводі  працює майже 3600 осіб. Однак за цей невеликий проміжок часу тут сталися два нещасні випадки. Тож Управління Держпраці у Закарпатській області включило це підприємство до плану перевірок ринкового нагляду суб’єктів господарювання не випадково.

Днями на заводі проходила всебічна перевірка. Як з’ясувалося,  на «Флекстроніксі» створена і успішно функціонує служба охорони праці. Її очолює молодий інженер Ніна Цімбота. За словами начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Віталія Ляховича, нормативні документи, якими керується служба у своїй діяльності, складені так би мовити за подвійними стандартами – відповідно до українського законодавства, а також до міжнародного стандарту з опису розробки і впровадження систем управління охороною здоров'я та безпекою праці на підприємстві OHSAS.

Майже всі фахівці Управління Держпраці, котрі брали участь у перевірці, відзначають належний рівень стану охорони праці на цьому підприємстві. Персонал забезпечений спецодягом і засобами індивідуального захисту, обладнання, система очистки повітря якісні і сучасні. Більшість об’єктів, зокрема автопарк,  газове та електрогосподарства обслуговують фахівці інших спеціалізованих підприємств на договірних основах.

Усе ж перевірка виявила тут певні порушення  у плані охорони праці,  але вони незначні, несистемного характеру і в основному були відразу усунуті.

Так, перевіряючи роботу котельні та компресорної з повітрозбірником, головний державний інспектор відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Ігор Кос серед виявлених порушень називає відсутність змінного  журналу (в компресорній) та акту регулювання запобіжного клапана (в котельні). Його колега,  заступник начальника цього відділу Олександр Гойс перевіряв, як працює  газорозподільний пункт. За його словами, на заводі не складено експлуатаційні паспорти на розподільні газопроводи та споруди на них; регулювання обладнання ГРП і перевірка параметрів спрацювання ЗСК  і ЗЗК, а також   технічний огляд ГРП  проводяться з порушенням правил безпеки. Зі свого боку завідувач сектору з питань експертизи умов праці Лілія Січка зауважує, що на заводі проведено експертизу умов праці, про що свідчить наявна документація.

Дотримання вимог охорони праці під час експлуатації навантажувальної техніки  (на заводі 15 одиниць такої техніки) та  її відповідність правилам будови перевіряв головний державного інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Михайло Повх. Михайло Васильович з’ясував, що до роботи були допущені водії навантажувачів, які не пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці та медичний огляд. Водночас не всі навантажувачі укомплектовані аптечками, вогнегасниками і знаками аварійної зупинки; розвантажувальні роботи проводилися без технологічних карт (проектів виконання робіт).

Керівництву заводу видані приписи,  обов’язкові для усунення виявлених порушень.