Новини

На Закарпатті залишилася незначна кількість підприємств-боржників

Головуючий на вчорашньому засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола  розпочав свій виступ з позитивної інформації - ситуація щодо заборгованості в області поступово стабілізується.

Однак повністю погасити борг, на жаль, ще не вдалося. На сьогодні він становить 4 млн. 305 тисяч гривень

- Водночас тішить той факт, - сказав Віктор Мацола, - що у більшості адміністративних одиницях борги відсутні. 

Все ж боржники є, але їх кількість незначна. В основному  це підприємства, котрі потребують втручання вищих державних органів. Насамперед, агропромислові господарства, правонаступники колишніх радянських сільгосппідприємств.   На попередньому засіданні комісія прийняла рішення  звернутися в Міністерство аграрної політики та продовольства України  для запрошення його представника з метою вирішення проблеми. З невідомих причин це прохання не було розглянуте.

Другим згідно з  порядком денним комісія розглянула питання, яке стосувалося реальних шляхів погашення заборгованості із виплати зарплати та інших обов’язкових платежів  на ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Представник головного управління держгеокадастру в Закарпатській області Інна Деркач охарактеризувала наявний стан справ, поінформувала присутніх про те, що зроблено в цьому напрямі і які заходи ще заплановані. Зокрема, одним із шляхів погашення заборгованості назвала  активізацію з боку керівництва підприємства  претензійно-позовної роботи з дебіторами.

На завершення учасники  засідання заслухали інформації голів РДА, міськвиконкомів та керівників  підприємств-боржників, а відтак відповідно до рекомендацій членів комісії прийняли кілька протокольних рішень.