Новини

Вибух газу у приватному будинку на Мукачівщині – закономірний фінал, а не випадковість


Закінчилося розслідування нещасного випадку, пов'язаного з вибухом газу у побуті,  який стався 12 жовтня цього року у селі Дерцен Мукачівського району. В одному з тамтешніх приватних будинків того дня пролунав вибух, внаслідок якого 65-річний господар оселі отримав термічні опіки обличчя та  рук і був госпіталізований до Мукачівської ЦРЛ. 

Травми виявилися порівняно незначними (опіки ІІ ступеня важкості – 7% ), тож можна сказати, що чоловік відбувся переляком.   Щоправда, його хаті пощастило менше - вибуховою хвилею вона частково зруйнована. Тому  бідолаха залишився на зиму без даху над головою. Зрештою, як з’ясувалося, ця хата і до нещасного випадку не була  затишним прихистком.

Гсподар у Дерцені проживав у будинку своїх покійних батьків. За несплату комунальних платежів, будівлю було відключено від  усіх комунікацій. Представники газової служби стверджують, що і газопостачання до цієї хати також було припинене. Однак фактично виявилося, що газом сельчанин таки користувався.

Того злощасного дня він вирішив, судячи з його слів, обігріти оселю. Кілька спроб увімкнути газовий конвектор не увінчалися успіхом. Тоді чоловік, маючи намір пересвідчитися, що в системі є газ,  відкрив запірний пристрій на опуску до ПГ-4 (кран перед кухонною плитою) та залишив його відкритим. Сам тим часом продовжив запалювати конвектор. Від  іскри газова суміш, яка заповнила кімнату, вибухнула.

Наказом  Управління Держпраці була створена комісія з розслідування нещасного випадку, яку очолив начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Віталій Ляхович. Члени комісії встановили: виникнення аварії спричинило порушення правил експлуатації побутових газових приладів. Але непрямою причиною стала недбалість працівників ПАТ «Закарпатгаз», які допустили експлуатацію системи газопостачання в будинку без проведення її технічного обслуговування. Таким чином було порушено вимоги п.5.7 «Правил безпеки газопостачання». 

Отже, подібного фіналу, як зауважує начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош,  потрібно було очікувати,  і він є скоріше закономірним розвитком подій, ніж випадковим збігом обставин. Комісія розробила план заходів для запобігання виникненню таких аварій. Принагідно фахівці Управління Держпраці нагадують, що при користуванні газом у побуті  слід дотримуватися  правил безпеки.