Новини

Фахівець Управління Держпраці діяв щодо ДП «Великобичківське ЛМГ» у рамках Закону

У недільному підсумковому випуску новин на місцевому телеканалі «М-студіо» вийшов сюжет, в якому мовилося про неприємну ситуацію, що склалася стосовно звільнення працівниці (диспетчера) ДП «Великобичківське ЛМГ».  Ситуація нібито рядова: роботодавець, незадоволений роботою своєї підлеглої, ініціював її звільнення, а та в свою чергу вирішила притягнути за це керівника до відповідальності і написала звернення у різні інстанції.  Ці звернення  послужили підставами для проведення позапланових перевірок у лісогосподарстві.

У числі інших перевіряло правомірність дій керівництва ДП «Великобичківське ЛМГ»  й Управління Держпраці у Закарпатській області. Саме висновок держінспектора  і вжиті щодо керівника підприємства у подальшому штрафні санкції спровокували хвилю обурення з боку директора ДП Юрія Сойми. У телесюжеті він висловив низку звинувачень на адресу  фахівця Управління  Держпраці у Закарпатській області, зауваживши, що підприємство надало інспектору необхідний обсяг матеріалів, але той за дві години, бо прийшов у кінці робочого дня (хоча перевірка тривала протягом тижня),  просто не встиг все опрацювати. А потім в акті вказав, буцімто йому відмовили у наданні необхідних документів і взагалі нібито директор не допустив його на територію лісгоспу для проведення перевірки.

З цього приводу мусимо зауважити: держінспектор Управління Держпраці у Закарпатській області, про якого йдеться, справді прибув на підприємство  в останній день визначеного для перевірки терміну - у п’ятницю 12 вересня 2016 року. Але для цього у нього були вагомі причини. Протягом вказаного тижня він також брав участь в інших важливих заходах (у двох рейдових перевірках ФОП Бібен М.В., ФОП Сенчела Ю.Ю. та перевірці Ганицької сільради за зверненням заявника за дорученням Держпраці України), тож просто фізично не мав змоги щодня бувати у ДП «Великобичківське ЛМГ».

Крім цього, фахівець Управління Держпраці розпочав перевірку о 13.55, і цього часу йому цілком вистачило б для вивчення кількох документів, які він затребував. Зрештою, якщо документація в порядку, то багато часу для надання затребуваних паперів не потрібно… Однак частину з них, зокрема графік виходу вартових на зміну за попередні і поточні місяці; наказ про призначення відповідальної особи  за ведення  на вартових табелів обліку використання робочого часу та журнал прийому здачі змін, він так і не отримав.  Про що й вказав в акті, який був підписаний директором ДП. Загалом фахівець Держпраці діяв у рамках чинного законодавства.