Новини

Перевіряючі змусили підприємців згадати усі правила безпечної роботи на виробництві

Під час проведення планових всебічних перевірок на  підприємствах Закарпаття фахівці Управління Держпраці у більшості випадків зіштовхуються з подібною ситуацією - працівники загалом намагаються дотримуватися вимог охорони праці. Однак  окремі правила безпечного виконання  робіт на виробництві починають згадувати безпосередньо у процесі перевірки і тільки тоді, коли на виявлені порушення вказують перевіряючі.

Так було і на ТОВ «Лісоіндустрія», що в м.Берегово. Протягом минулого тижня тут тривала планова перевірка. За словами начальника відділу нагляду в АПК СКС на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Володимира Вербовського, у товаристві явно недопрацьовують в плані охорони праці. Зокрема, у деревообробному цеху працівники, котрі виконують певні роботи на деревообробному обладнанні, не пройшли відповідну професійну підготовку і не отримали посвідчення верстатників. На завантажувально-розвантажувальному майданчику на естакадах подачі круглих лісоматеріалів не використовуються пристосування, що захищають від падіння деревини; естакади не обладнані спеціальними упорами проти самовільного розкачування колод;  для кожного з штабелів не влаштовано основу; у місцях навантажування і вивантажування лісоматеріалів немає пристосування, котрі унеможливлювали б некерований рух лісоматеріалів.

За всіма виявленими  правопорушеннями керівнику підприємства видані обов’язкові до виконання приписи, винесено постанову про адмінпорушення. Водночас фахівці Управління Держпраці звертають увагу господарників краю на необхідність постійно дотримуватися  вимог охорони праці, а не лише під час перевірки. Аби не сталося, як  у відомій  приказці: «Доки грім не гряне…»