Новини

«Детінізація» ринку праці може суттєво вплинути на наповнення бюджету


Закарпатська обласна газета «Неділя» давно практикує організовувати зустрічі відомих особистостей, представників різних установ та організацій з медійниками краю.  Такі заходи зазвичай мають більш неофіційних характер і  слугують дієвим каналом комунікації.

Цього разу у прес-центрі «Неділі» відбувся брифінг за участі начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Богдана Дороша і його першого заступника Василя Грицика.

Тема заходу: «Нелегальне працевлаштування в області і боротьба з ним». Як зауважувалося,  ця тема нині доволі актуальна і порушує одне з болючих питань, характерних не тільки для Закарпаття, а й для України в цілому. Тому виникла нагальна потреба говорити про неї.

За словами Богдана Дороша, працівник, який отримує зарплату «у конверті», добровільно відмовляється від права на соціальний захист. Зрештою, і для роботодавця використання праці  нелегальних робітників може мати негативні наслідки, оскільки не убезпечує його від виникнення різних конфліктних ситуацій. Богдан Дорош наголосив також, що виведення ринку праці з тіні може вплинути на грошове  наповнення бюджету, в тому числі й місцевого. Тож органи місцевого самоврядування повинні в першу чергу бути у цьому зацікавленні.

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик розповів про фінансові санкції, передбачені за порушення норм чинного трудового законодавства, до яких належить і нелегальне працевлаштування. Звернув увагу представників ЗМІ на те, що законодавець з березня цього року суттєво посилив фінансові санкції, збільшивши розміри штрафів. Водночас Василь Іванович зупинився на механізмі виявлення  таких порушень, а також на труднощах, з якими зазвичай стикаються у своїй роботі держінспектори.  За його інформацією, протягом півроку в області було виявлено 137 належно не оформлених на роботу працівників, з 11-ма трудовий договір не укладався взагалі. До відповідальності були притягнуті 22 роботодавців, на шістьох з них за використання найманої праці семі неоформлених робітників накладено штраф на загальну суму 304 500 гривень. Однак окремі роботодавці, намагаючись уникнути відповідальності за порушення трудового законодавства, оскаржують рішення Держпраці у судових інстанціях.

Журналісти задали представникам управління Держпраці чимало цікавих запитань, на які отримали вичерпні і змістовні відповіді.