Новини

На Закарпатті намітилася тенденція до зменшення заборгованості із заробітної плати у приватному бізнесі

 


На черговому засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, що проходило у малому залі Закарпатської ОДА під головуванням заступника директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктора Мацоли, обговорювались два основні питання: ситуація з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 26 вересня 2016 року і стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та сплати заборгованості до Пенсійного фонду області.

Представником від Управління Держпраці у Закарпатській області був перший заступник начальника Василь Грицик.

Учасники засідання відмітили, що на Закарпатті останнім часом відбуваються динамічні процеси, пов’язані із зниженням рівня заборгованості у приватному бізнесі та господарюючих об’єктах, з одного боку, а з іншого –  (у зв’язку з особливостями бюджетного процесу і не з вини керівників державних органів) зафіксоване певне збільшення заборгованості у бюджетній сфері.

Члени комісії заслухали представників органів районної влади і керівників підприємств, де на сьогодні ще має місце заборгованість із виплати заробітної плати. У ході гарячої дискусії присутні намагалися спільно знайти законні шляхи виходу цих господарств із кризи. Найбільш скрутна ситуація з деякими агрогосподарствами, які мають у користуванні землю і будівлі, але згідно із чинним законодавством не можуть здавати їх в оренду. Тому було запропоновано розробити в області один системний підхід до всіх державних підприємств АПК для їх реанімації і з цими пропозиціями звернутися у Верховну Раду України та центральні органи виконавчої влади.

За підсумками роботи, комісії надані оперативні доручення та прийняті рішення, спрямовані на удосконалення роботи з погашення заборгованості із заробітної плати.