Новини

На семінарі вчили – хто хотів, той навчився


Дирекція Закарпатського інституту післядипломної освіти організувала проведення на базі цього закладу  семінару-навчання відповідальних осіб за охорону праці  в управліннях та відділах освіти міських рад і райдержадміністраціях.  Для участі у ньому були запрошені також фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області.

Начальник Управління Богдан Дорош відзначив важливість та актуальність такого заходу, оскільки в області останнім часом зафіксовано ріст рівня травматизму саме в соціально-культурній сфері, зокрема у закладах освіти.  Коротко ознайомивши присутніх з роботою очолюваної ним державної установи, Богдан Володимирович  розповів  про організацію роботи з охорони праці на підприємстві; повноваження  спеціалістів служб охорони праці, нагадав види інструктажів з охорони праці, зупинився на основних моментах, що стосувалися Типового положення про службу охорони праці тощо.

- Охорона праці на виробництві, - наголосив очільник Управління Держпраці в Закарпатській області, - починається з навчання, яке повинні пройти усі:  відповідальні особи,  керівники і працівники.

Більш детально про Правила безпеки під час навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, зокрема  організації безпечної роботи у шкільних  кабінетах (фізики, хімії, біології, праці, інформатики чи комп’ютерному класі) та під час проведення занять з фізичної культури і спорту розповіла головний державний інспектор нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Тетяна Маргітич. Вона охарактеризувала типи хімічних реактивів і вимоги щодо їх зберігання, наголосила на необхідності забезпечення спеціалізованих кабінетів первинними засобами пожежогасіння та укомплектованими медичними аптечками згідно з Переліком.  Водночас фахівець Держпраці вказала на важливість наявності інструкцій з безпеки життєдіяльності учнів при проведенні лабораторних та практичних робіт, інструктажів з учнями у вказаних кабінетах, на необхідність призначення відповідальних осіб за електро- і газове господарства та кабінети. Звернула увагу присутніх і на те, що при проведенні лабораторних і практичних робіт у навчальних закладах приладами мають право користуватися тільки вчителі з метою запобігання виникненню нещасних випадків.  

Виступи представників Управління Держпраці викликали жваве обговорення серед присутніх. В учасників семінару виникло чимало запитань,. Серед наболілих – де в Україні можна утилізувати відпрацьовані або прострочені хімічні реактиви; який на сьогодні порядок погодження списків на проходження медоглядів у зв’язку з переходом цих повноважень від СЕС до Держпраці та інші.

У ході проведення заходу його учасники розглянули також порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час  навчально-виховного процесу у навчальних закладах, ознайомилися з повноваженнями і правами профспілок при здійсненні контролю за додержанням законодавства з охорони праці; організацією роботи з охорони праці в установах та закладах освіти; пригадали правила пожежної та електробезпеки, а також отримали методичні рекомендації щодо організації системи управління охороною праці у навчальних закладах.

Семінар вийшов цікавим та змістовним.