Новини

На Закарпатті віджнивували без НП, але працювати є ще над чим

 

Для аграріїв жнива завжди є відповідальною порою, своєрідним підсумком їхньої діяльності за весняно-літній період. На жаль, при виконанні зернозбиральних робіт господарники нерідко забувають, а буває, що свідомо ігнорують елементарні правила безпеки, що може призвести до негативних наслідків.

 

Аби цьогорічний урожай вдалося  повністю зібрати і щасливо доставити у складські приміщення агрофірм, і щоб у ході цього завершального циклу  не сталося різних неприємних ситуацій, протягом двох останніх літніх місяців головний держінспектор сектору нагляду АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Іван Ковач  провів  низку превентивних заходів щодо безпечного виконання зернозбиральних робіт у сільськогосподарських підприємств краю.

Зустрічаючись з колективами агрогосподарств, Іван Іванович у першу чергу звертав їхню увагу на необхідність проходження працівниками і керівниками відповідного навчання з охорони праці; правильне виконання технологічних процесів та постійний контроль за цим з боку керівництва; якісне розроблення інструкції з охорони праці та неухильне дотримання її вимог. Особливо наголошував, що обладнання повинне відповідати вимогам правил охорони праці та промислової безпеки відповідно до виду діяльності, а всі працівники мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

До речі, майже на  кожному з підприємств, де побував фахівець Управління Держпраці, а це, зокрема, ДП «АНТ-КЕР» (с.Яноші Берегівський район),  СТОВ «Агролучки» (с. В.Лучки Мукачівський район), ФГ «Новий рівень-2006» (м.Тячів), ТОВ «Латориця-2014» (смт Ракошино Мукачівський район), ТОВ «Агропродукт» (м.Ужгород),  аграрники «грішили» одними й тими ж порушеннями. Найпоширеніша проблема – відсутність спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту. Більшість працівників не вважають за потрібне під час роботи використовувати захисні кожухи на комбайнах та причіпному обладнанні, не всі пройшли навчання, стажування та відповідний інструктаж. Є випадки перевезення працівників у причепах транспортних засобів. Водночас на ділянках збирання врожаю відсутні цистерни з водою, не на всіх транспортних засобах, що транспортують сировину наявні вогнегасники, чимало тракторів експлуатуються з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при увімкненій передачі.

На сьогодні закарпатським сільськогосподарникам уже вдалося щасливо віджнивувати.   Однак проведені зустрічі з цими колективами показали: питанню охорони праці не надто приділяється увага. У більшості випадків аграрії починають пригадувати правила охорони праці та вимоги відповідних законодавчих документів перед перевіркою чи відвідинами контролюючих органів. Але ж відомо, що безпека працівників залежить від них самих.